Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku

2008-02-22 16:03
Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku
Autor: Viessmann Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak wiele czerpiemy z zasobów naturalnych Ziemi ogrzewając mieszkania, biura czy inne pomieszczenia, w których spędzamy większość naszego czasu. Jest to 42% całkowitej energii, jaką pobieramy! To ciekawostka zwłaszcza dla tych, którzy sądzili, że to przemysł, samochód czy urządzenia elektryczne mają największy wpływ na zużycie energii. Jednym z głównych założeń, właśnie z powodu tak wielkiego zużycia energii na ogrzewanie, jest wymiana przestarzałych instalacji grzewczych na nowoczesne kotły, pompy, kolektory słoneczne - jednym słowem urządzenia, które pracują dzięki energii naturalnej.

Ludzkość rozwijając się nieustająco zwiększa zużycie energii. Zaskakującym może być fakt, iż do roku 1970 to zużycie się podwoiło, a zgodnie z prognozami w 2030 się potroi. Każdy zna słynną starożytną sentencję "Mens sana in corpore Sano", czyli w zdrowym ciele zdrowy duch, a jednak coraz częściej zapominamy o zdrowym trybie życia lub po prostu brakuje nam czasu. Celem "Fundacji Viessmann - ze wszystkich sił" jest wspieranie proekologicznych inicjatyw, rozwój i popularyzacja kultury fizycznej, sportu oraz właśnie zdrowego trybu życia.

"Fundacja Viessmann - ze wszystkich sił" od ludzi dla ludzi
Fundacja jest niezależną organizacją pozarządową gromadzącą osoby zaangażowane w ochronę środowiska i szerzenie zdrowego stylu życia, które za swoją pracę nie pobierają żadnego wynagrodzenia ani innych profitów. Fundacja część środków finansowych otrzymała od inicjatora - Viessmann Sp. z o.o., jednak potrzeby znacznie przewyższają fundusze, jakie posiada. "Fundacja Viessmann - ze wszystkich sił" liczy na pozyskanie środków pieniężnych z Unii Europejskiej, te jednak umożliwią sfinansowanie inicjatyw w bardzo ograniczonym zakresie. A cele są szczytne.

Cele Fundacji, czyli na co potrzebne są pieniądze
W założeniach Fundacji znajdują się między innymi: organizowanie lub dofinansowywanie szkoleń, konferencji naukowych, obozów edukacyjnych, warsztatów, wystaw, targów, imprez sportowych, przyznawanie nagród i wyróżnień dla najbardziej wspierających działalność Fundacji, dystrybucja publikacji ekologicznych i wyrobów przyjaznych dla środowiska lub służących jego ochronie. Z myślą o dzieciach i młodzieży Fundacja realizuje swoje cele poprzez świadczenie bezpośredniej i pośredniej pomocy finansowej, rzeczowej, organizacyjnej, oświatowej, wychowawczej i kulturalnej oraz finansowanie nagród i stypendiów dla osób szczególnie uzdolnionych.
Kolejnym zadaniem, które bezpośrednio odnosi się do ochrony naszego zdrowia jest opracowywanie raportów, ekspertyz, strategii i projektów dotyczących między innymi kontroli i badań żywności.

Fundacja Viessmann - ze wszystkich sił" stawia na harmonię natury z człowiekiem stąd za ważne uznaje promowanie technik i nowych rozwiązań proekologicznych. Za cel stawia sobie szerzenie świadomości ekologicznej już na poziomie najbliższego otoczenia - naszego gospodarstwa domowego. Tu kładzie nacisk na proekologiczne systemy grzewcze, eko- i agroturystykę, a także patrząc nieco dalej na zagospodarowanie odpadów i ograniczenie ilości zanieczyszczeń. Jak widać działania Fundacji obejmują prawie wszystkie sfery życia - edukację, pracę, odpoczynek i codzienne potrzeby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej