Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku

2008-02-22 16:03
Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku
Autor: Viessmann Zdrowy człowiek w zdrowym środowisku

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak wiele czerpiemy z zasobów naturalnych Ziemi ogrzewając mieszkania, biura czy inne pomieszczenia, w których spędzamy większość naszego czasu. Jest to 42% całkowitej energii, jaką pobieramy! To ciekawostka zwłaszcza dla tych, którzy sądzili, że to przemysł, samochód czy urządzenia elektryczne mają największy wpływ na zużycie energii. Jednym z głównych założeń, właśnie z powodu tak wielkiego zużycia energii na ogrzewanie, jest wymiana przestarzałych instalacji grzewczych na nowoczesne kotły, pompy, kolektory słoneczne - jednym słowem urządzenia, które pracują dzięki energii naturalnej.

Ludzkość rozwijając się nieustająco zwiększa zużycie energii. Zaskakującym może być fakt, iż do roku 1970 to zużycie się podwoiło, a zgodnie z prognozami w 2030 się potroi. Każdy zna słynną starożytną sentencję "Mens sana in corpore Sano", czyli w zdrowym ciele zdrowy duch, a jednak coraz częściej zapominamy o zdrowym trybie życia lub po prostu brakuje nam czasu. Celem "Fundacji Viessmann - ze wszystkich sił" jest wspieranie proekologicznych inicjatyw, rozwój i popularyzacja kultury fizycznej, sportu oraz właśnie zdrowego trybu życia.

"Fundacja Viessmann - ze wszystkich sił" od ludzi dla ludzi
Fundacja jest niezależną organizacją pozarządową gromadzącą osoby zaangażowane w ochronę środowiska i szerzenie zdrowego stylu życia, które za swoją pracę nie pobierają żadnego wynagrodzenia ani innych profitów. Fundacja część środków finansowych otrzymała od inicjatora - Viessmann Sp. z o.o., jednak potrzeby znacznie przewyższają fundusze, jakie posiada. "Fundacja Viessmann - ze wszystkich sił" liczy na pozyskanie środków pieniężnych z Unii Europejskiej, te jednak umożliwią sfinansowanie inicjatyw w bardzo ograniczonym zakresie. A cele są szczytne.

Cele Fundacji, czyli na co potrzebne są pieniądze
W założeniach Fundacji znajdują się między innymi: organizowanie lub dofinansowywanie szkoleń, konferencji naukowych, obozów edukacyjnych, warsztatów, wystaw, targów, imprez sportowych, przyznawanie nagród i wyróżnień dla najbardziej wspierających działalność Fundacji, dystrybucja publikacji ekologicznych i wyrobów przyjaznych dla środowiska lub służących jego ochronie. Z myślą o dzieciach i młodzieży Fundacja realizuje swoje cele poprzez świadczenie bezpośredniej i pośredniej pomocy finansowej, rzeczowej, organizacyjnej, oświatowej, wychowawczej i kulturalnej oraz finansowanie nagród i stypendiów dla osób szczególnie uzdolnionych.
Kolejnym zadaniem, które bezpośrednio odnosi się do ochrony naszego zdrowia jest opracowywanie raportów, ekspertyz, strategii i projektów dotyczących między innymi kontroli i badań żywności.

Fundacja Viessmann - ze wszystkich sił" stawia na harmonię natury z człowiekiem stąd za ważne uznaje promowanie technik i nowych rozwiązań proekologicznych. Za cel stawia sobie szerzenie świadomości ekologicznej już na poziomie najbliższego otoczenia - naszego gospodarstwa domowego. Tu kładzie nacisk na proekologiczne systemy grzewcze, eko- i agroturystykę, a także patrząc nieco dalej na zagospodarowanie odpadów i ograniczenie ilości zanieczyszczeń. Jak widać działania Fundacji obejmują prawie wszystkie sfery życia - edukację, pracę, odpoczynek i codzienne potrzeby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej