Knauf naucza - nauczycieli

2009-05-16 14:00
Specjalista z firmy Knauf szkoli nauczycieli
Autor: Knauf Specjalista z firmy Knauf szkoli nauczycieli

Montaż lekkich ścianek działowych, podłóg i sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych - te i inne wyzwania czekały na uczestników szkolenia, które odbyło się w kwietniu w Centrum Knauf w Kleszczowie koło Bełchatowa. Tym razem uczniami byli nie młodzi adepci sztuki budowlanej, lecz nauczyciele szkół zawodowych. Przez dwa dni mieli oni szansę zgłębiać tajniki technologi suchej zabudowy.

Szkolenie nauczycieli z zakresu suchej zabudowy
Autor: Knauf Szkolenie nauczycieli z zakresu suchej zabudowy

Rozwój nowoczesnych technologii oraz rosnące oczekiwania inwestorów dotyczące standardu i jakości prac budowlanych, rodzą potrzebę systematycznego kształcenia fachowców związanych z tą branżą. To poważne wyzwanie dla systemu oświaty.

- Zdajemy sobie sprawę z dynamicznego wzrostu popularności technologii suchej zabudowy. Właśnie dlatego Knauf, od początku swojej działalności na polskim rynku, wspiera edukacje zawodową w szkołach budowlanych Działamy również na rzecz wprowadzenia zawodu montera suchej zabudowy do klasyfikacji zawodów ministerstwa infrastruktury i budownictwa oraz klasyfikacji zawodów prowadzonej przez MEN – mówi Jarosław Milewski z zarządu firmy Knauf Sp. z o.o.. - Szeroki zakres teoretycznych i praktycznych kompetencji zawodowych montera suchej zabudowy, potrzeby rynku pracy i pozytywne perspektywy rozwoju tej technologii utwierdzają nas w przekonaniu, że działania, które podejmujemy są potrzebne.

W 2006 roku firma wprowadziła projekt pod nazwą "Wzorcowa pracownia suchej zabudowy Knauf", który objął siedem placówek edukacyjnych z terenu całego kraju. Każda placówka została wyposażona w pracownię oraz materiały do praktycznej nauki zawodu: płyty Knauf, masy szpachlowe, profile, akcesoria, a także materiały teoretyczne, jak prezentacje i zeszyty techniczne.
- W tym roku mamy zamiar otworzyć dwie kolejne pracownie: w Warszawie i w Elblągu – zapewnia Jarosław Milewski.
Projekt przynosi wielostronne korzyści: uczniowie zdobywają nowe, praktyczne umiejętności, producent otrzymuje gwarancję prawidłowego zastosowania jego produktów, a inwestor wysokiej jakości efekt końcowy.

Knauf, wraz z Polskim Stowarzyszeniem Gipsu, działa także na rzecz wprowadzenia technologii suchej zabudowy jako konkurencji w zawodach EuroSkills, które poza rywalizacją umożliwiają obserwację różnych, prezentowanych "na żywo" umiejętności zawodowych. W tym roku odbędą się zawody, mające na celu wyłonienie ekipy monterów suchej zabudowy, która będzie reprezentować Polskę na konkursie EuroSkills 2010 w Portugalii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej