Zapowiedź zmian w zarządzie Dom Development SA

2008-04-07 11:46

Podczas posiedzenia, Rady Nadzorcza Dom Development SA - 3 kwietnia 2008 roku - przyjęła rezygnację Grzegorza Kiełpsza, wiceprezesa zarządu, z pełnionej obecnie w zarządzie funkcji z dniem 17 września 2008 r. Zgodnie z decyzją Rady, wakat na tym stanowisku obejmie Jerzy Ślusarski, obecnie członek zarządu Spółki.

Jednocześnie Grzegorz Kiełpsz otrzymał od wiodącego akcjonariusza spółki, Dom Development BV, posiadającego 63,10% kapitału akcyjnego, propozycję objęcia funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Dom Development SA, gdzie swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem będzie mógł wspierać spółkę w jej dalszym rozwoju.
"Jestem dumny, że przez 12 lat, które minęły od powstania Dom Development udało nam się wspólnie stworzyć prężnie działającą firmę, o stabilnej pozycji na rynku, uznanej renomie i znakomitych perspektywach rozwoju. Jestem przekonany, że planowane inwestycje i konsekwentna realizacja strategii rozwoju pozwolą firmie na utrzymanie wysokiej dynamiki wzrostu wyników także w przyszłości. Chciałbym jednak od września wspierać Spółkę z poziomu Rady Nadzorczej, czuwając raczej nad strategicznymi przedsięwzięciami niż bieżącą działalnością. Z pewnością pozostanę jednym z głównych akcjonariuszy." - powiedział Grzegorz Kiełpsz, ustępujący wiceprezes zarządu.

"Mamy wiele interesujących i ambitnych planów, w których realizacji kompetencje i szerokie doświadczenie Grzegorza Kiełpsza będą nieocenione. Liczymy więc na jego wsparcie z poziomu Rady Nadzorczej. Jednocześnie jestem przekonany, że Jerzy Ślusarski, od 6 lat z sukcesem kierujący pionem inwestycji, będzie na stanowisku wiceprezesa zarządu godnym następcą Grzegorza Kiełpsza - a chciałbym zaznaczyć, że Grzegorz Kiełpsz wyznaczył niezwykle wysoki standard dla tego stanowiska." - powiedział Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development SA.
Jerzy Ślusarski ma 53 lata. Z Dom Development związany jest od 2002 roku lat, przez kilka lat pełniąc m.in. funkcję dyrektora ds. inwestycji, a od połowy listopada 2007 roku - członka zarządu Spółki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej