Założyciel FAKRO przedsiębiorcą 25-lecia

2014-12-12 15:46
Ryszard Florek
Autor: Fakro Ryszard Florek, założyciel i prezes FAKRO, nagrodzony tytułem  „Przedsiębniorca 25-lecia Wolności RP"

Rocznica polskich zmian ustrojowych i gospodarczych jest znakomitą okazją do wyróżniania postaci, które dzięki nowym regułom odniosły sukces. Do tego grona dołączył właśnie Ryszard Florek, założyciel i prezes firmy FAKRO.   

Tytuł Przedsiębiorcy 25-lecia Wolności RP Ryszard Florek otrzymał od Zarządu Mazowieckiego Zrzeszenia Handlu Przemysłu i Usług oraz Rady Programowej Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020. Ta nagroda specjalna przyznana została prezesowi FAKRO „za stworzenie prestiżowej marki będącej wizytówką Polski na arenie międzynarodowej”. Firma powstała w 1991 roku jako spółka prywatna o polskim kapitale. Sukces tego przedsięwzięcia jest bezdyskusyjny. Początkowo mały, rodzinny zakład z czasem przeistoczył się w międzynarodową korporację i dzisiaj zajmuje pozycję wicelidera na światowym rynku okien dachowych. Takie sukcesy są najlepszą reklamą polskiej przedsiębiorczości, udowadniają, że nie mamy się czego wstydzić, a wręcz przeciwnie tworzymy standardy jakości z którymi konkurencja musi się liczyć. Warto tutaj dodać, że Ryszard Florek powołał Fundację Pomyśl o Przyszłości, która pomaga zdobywać wiedzę o mechanizmach gospodarki wolnorynkowej, co ma się w efekcie przekładać „na budowę wspólnoty ekonomicznej i rozwój polskiej gospodarki”. 

Ryszard Florek odebrał nagrodę podczas Wielkiej Gali „25 lat Wolności dla Polskiej Przedsiębiorczości”, na której również wręczono nagrody laureatom VIII edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, „Perły Medycyny” oraz Plebiscytu Orły Polskiej Przedsiębiorczości i Orły Polskiego Samorządu, przyznano tytuły „Gminy 25-lecia”, „Polityk 25-lecia”, „Polityk Samorządowy 25-lecia” oraz „Osobowość 25-lecia”.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej