Za rozwój miasta nagroda dla...

2010-01-26 10:47
Jarosław Fijałkowski, prezes firmy Parkridge Retail i Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.
Autor: Parkridge Retail Poland Za szczególny wkład w rozwój gospodarczy miasta - Nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - otrzymał Jarosław Fijałkowski, prezes firmy Parkridge Retail z rąk Krzysztofa Chojniaka, prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego (22 stycznia 2010).

Za szczególny wkład w rozwój gospodarczy miasta - Nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - otrzymał Jarosław Fijałkowski, prezes firmy Parkridge Retail.

Nagrodę - po raz pierwszy w kategorii rozwoju gospodarczego miasta - wręczył 22 stycznia 2010 r. Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, podczas Koncertu Noworocznego. Symbolem wyróżnienia jest szklana statuetka przedstawiająca kroplę wody drążącą skałę projektu polskiego artysty plastyka Janusza Kazaneckiego*.

- Piotrków Trybunalski od dłuższego czasu czekał na podobną inwestycję, dlatego jest mi niezmiernie miło podziękować i przyznać tą statuetkę doceniając trud podjęcia i realizacji tak ważnego i oczekiwanego przez mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego przedsięwzięcia jakim było wybudowanie galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall. Obiekt ten, nie tylko zapewnił ponad 600 miejsc pracy naszym mieszkańcom, co jest w obecnych czasach ogromnie ważne, ale także stał się znaczącym ogniwem rozwoju gospodarczego całego regionu piotrkowskiego. Galeria powstawała w trudnym okresie gospodarczym, dlatego tym bardziej doceniamy wielkość i trud przedsięwzięcia i gratulujemy sukcesu - podkreślił prezydent Chojniak.

- W imieniu swoim, pracowników firmy i partnerów, jest mi niezmiernie miło przyjąć to wyróżnienie. Ma ono dla mnie tym większą wartość, że pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego. Ta inwestycja była dla nas szczególnie ważna - to już czwarta galeria w Polsce - staraliśmy się oddać ją w zaplanowanym terminie. Wiedzieliśmy jak ważna jest ona także dla mieszkańców Piotrkowa i okolic, co dodawało nam dodatkową motywację. Bardzo doceniamy i dziękujemy miastu za merytoryczną i sprawną kooperację, a mieszkańcom za doping i życzliwe przyjęcie - podziękował Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail.

Focus Mall, galeria handlowo-rozrywkowa, została oddana przez Parkridge Retail Poland do użytku 13 listopada 2009 r. Cieszy się ogromną popularnością i stała się centrum handlowym całego regionu. Cały czas odnotowuje bardzo wysokie wyniki odwiedzalności klientów. Niedawno zajęła 2. miejsce w Rankingu TOP 100 Galerii Handlowych.

Nagroda przyznawana jest corocznie w różnych kategoriach tym, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju miasta. Do tej pory w gronie laureatów zaszczytnej nagrody znaleźli się: Atletyczny Klub Sportowy, którego zawodnicy osiągają bardzo wysokie wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej promując miasto Piotrków Trybunalski oraz Stowarzyszenie "BUSOLA", które jest organizatorem i pomysłodawcą ogólnopolskiej imprezy "Trybunały Kabaretowe" odbywającej się w Piotrkowie Trybunalskim od siedmiu lat.


*Piotrkowski artysta swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, zdobywając szerokie uznanie i nagrody. Realizuje formy szkła użytkowego, unikatowego oraz zajmuje się rysunkiem i grafiką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej