Za rozwój miasta nagroda dla...

2010-01-26 10:47
Jarosław Fijałkowski, prezes firmy Parkridge Retail i Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.
Autor: Parkridge Retail Poland Za szczególny wkład w rozwój gospodarczy miasta - Nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - otrzymał Jarosław Fijałkowski, prezes firmy Parkridge Retail z rąk Krzysztofa Chojniaka, prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego (22 stycznia 2010).

Za szczególny wkład w rozwój gospodarczy miasta - Nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - otrzymał Jarosław Fijałkowski, prezes firmy Parkridge Retail.

Nagrodę - po raz pierwszy w kategorii rozwoju gospodarczego miasta - wręczył 22 stycznia 2010 r. Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego, podczas Koncertu Noworocznego. Symbolem wyróżnienia jest szklana statuetka przedstawiająca kroplę wody drążącą skałę projektu polskiego artysty plastyka Janusza Kazaneckiego*.

- Piotrków Trybunalski od dłuższego czasu czekał na podobną inwestycję, dlatego jest mi niezmiernie miło podziękować i przyznać tą statuetkę doceniając trud podjęcia i realizacji tak ważnego i oczekiwanego przez mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego przedsięwzięcia jakim było wybudowanie galerii rozrywkowo-handlowej Focus Mall. Obiekt ten, nie tylko zapewnił ponad 600 miejsc pracy naszym mieszkańcom, co jest w obecnych czasach ogromnie ważne, ale także stał się znaczącym ogniwem rozwoju gospodarczego całego regionu piotrkowskiego. Galeria powstawała w trudnym okresie gospodarczym, dlatego tym bardziej doceniamy wielkość i trud przedsięwzięcia i gratulujemy sukcesu - podkreślił prezydent Chojniak.

- W imieniu swoim, pracowników firmy i partnerów, jest mi niezmiernie miło przyjąć to wyróżnienie. Ma ono dla mnie tym większą wartość, że pochodzę z Piotrkowa Trybunalskiego. Ta inwestycja była dla nas szczególnie ważna - to już czwarta galeria w Polsce - staraliśmy się oddać ją w zaplanowanym terminie. Wiedzieliśmy jak ważna jest ona także dla mieszkańców Piotrkowa i okolic, co dodawało nam dodatkową motywację. Bardzo doceniamy i dziękujemy miastu za merytoryczną i sprawną kooperację, a mieszkańcom za doping i życzliwe przyjęcie - podziękował Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail.

Focus Mall, galeria handlowo-rozrywkowa, została oddana przez Parkridge Retail Poland do użytku 13 listopada 2009 r. Cieszy się ogromną popularnością i stała się centrum handlowym całego regionu. Cały czas odnotowuje bardzo wysokie wyniki odwiedzalności klientów. Niedawno zajęła 2. miejsce w Rankingu TOP 100 Galerii Handlowych.

Nagroda przyznawana jest corocznie w różnych kategoriach tym, którzy w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju miasta. Do tej pory w gronie laureatów zaszczytnej nagrody znaleźli się: Atletyczny Klub Sportowy, którego zawodnicy osiągają bardzo wysokie wyniki sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej promując miasto Piotrków Trybunalski oraz Stowarzyszenie "BUSOLA", które jest organizatorem i pomysłodawcą ogólnopolskiej imprezy "Trybunały Kabaretowe" odbywającej się w Piotrkowie Trybunalskim od siedmiu lat.


*Piotrkowski artysta swoją twórczość prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą, zdobywając szerokie uznanie i nagrody. Realizuje formy szkła użytkowego, unikatowego oraz zajmuje się rysunkiem i grafiką.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej