Z Rufrano na czele

2010-02-03 10:04
Glenn Rufrano, nowy prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield
Autor: Cushman & Wakefield Glenn Rufrano, nowy prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield

Firma Cushman & Wakefield Inc. ogłosiła 2 lutego 2010 r., kto zostanie jej nowym prezesem i dyrektorem generalnym. Glenn Rufrano, który wejdzie również w skład zarządu firmy, rozpocznie w Nowym Jorku pracę już 22 marca br.

Glenn Rufrano jest wybitnym specjalistą ds. globalnych nieruchomości, który zajmował kierownicze stanowiska w publicznych funduszach specjalizujących się w inwestowaniu w nieruchomości (REIT) oraz prywatnych podmiotach inwestujących w nieruchomości. Od 2008 r. jest dyrektorem generalnym firmy Centro Properties Group z Australii, a wcześniej (w latach 2000-2007) pełnił funkcję dyrektora generalnego w New Plan Excel Realty Trust Inc.

W latach 1983-2000 Glenn Rufrano był współzałożycielem The O’Connor Group (obecnie działającej pod nazwą O’Connor Capital Partners), która inwestuje w nieruchomości na całym świecie. Przez ponad 5 lat pracował również w Landauer Associates Inc., gdzie zajmował się sprzedażą dużych nieruchomości biurowych w Stanach Zjednoczonych.

- Ogromnie się cieszymy, że Glenn dołączy do firmy Cushman & Wakefield jako prezes i dyrektor generalny. Dzięki bogatemu doświadczeniu w dziedzinie nieruchomości i zarządzaniu jest idealną osobą do tego, aby pokierować dalszym rozwojem firmy i ekspansją marki na cały świat – powiedział Carlo Barel di Sant’Albano z zarządu Cushman & Wakefield oraz dyrektor generalny EXOR S.p.A., spółki inwestycyjnej należącej do rodziny Agnellich i większościowego udziałowca Cushman & Wakefield.

- Cushman & Wakefield jest jedną z najbardziej uznanych i szanowanych w świecie firm świadczących usługi na rynku nieruchomości komercyjnych i cieszę się, że będę mógł przyczynić się do jej rozwoju – powiedział Glenn Rufrano.

Glenn Rufrano jest absolwentem Rutgers University oraz uzyskał tytuł magistra w dziedzinie nieruchomości na Florida International University. Zasiada w zarządach firmy General Growth Properties Inc. oraz Real Estate Institute Uniwersytetu Nowojorskiego. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora Trizec Properties Inc., publicznego funduszu inwestującego w nieruchomości (REIT), który był właścicielem nieruchomości biurowych na całym terytorium USA, oraz Criimi Mae Inc., funduszu REIT inwestującego w dłużne instrumenty hipoteczne.

Obejmując stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield, Glenn Rufrano zastąpi Bruce’a Moslera, który z dniem 1 stycznia 2010 r. został współprzewodniczącym zarządu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej