Z Rufrano na czele

2010-02-03 10:04
Glenn Rufrano, nowy prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield
Autor: Cushman & Wakefield Glenn Rufrano, nowy prezes i dyrektor generalny Cushman & Wakefield

Firma Cushman & Wakefield Inc. ogłosiła 2 lutego 2010 r., kto zostanie jej nowym prezesem i dyrektorem generalnym. Glenn Rufrano, który wejdzie również w skład zarządu firmy, rozpocznie w Nowym Jorku pracę już 22 marca br.

Glenn Rufrano jest wybitnym specjalistą ds. globalnych nieruchomości, który zajmował kierownicze stanowiska w publicznych funduszach specjalizujących się w inwestowaniu w nieruchomości (REIT) oraz prywatnych podmiotach inwestujących w nieruchomości. Od 2008 r. jest dyrektorem generalnym firmy Centro Properties Group z Australii, a wcześniej (w latach 2000-2007) pełnił funkcję dyrektora generalnego w New Plan Excel Realty Trust Inc.

W latach 1983-2000 Glenn Rufrano był współzałożycielem The O’Connor Group (obecnie działającej pod nazwą O’Connor Capital Partners), która inwestuje w nieruchomości na całym świecie. Przez ponad 5 lat pracował również w Landauer Associates Inc., gdzie zajmował się sprzedażą dużych nieruchomości biurowych w Stanach Zjednoczonych.

- Ogromnie się cieszymy, że Glenn dołączy do firmy Cushman & Wakefield jako prezes i dyrektor generalny. Dzięki bogatemu doświadczeniu w dziedzinie nieruchomości i zarządzaniu jest idealną osobą do tego, aby pokierować dalszym rozwojem firmy i ekspansją marki na cały świat – powiedział Carlo Barel di Sant’Albano z zarządu Cushman & Wakefield oraz dyrektor generalny EXOR S.p.A., spółki inwestycyjnej należącej do rodziny Agnellich i większościowego udziałowca Cushman & Wakefield.

- Cushman & Wakefield jest jedną z najbardziej uznanych i szanowanych w świecie firm świadczących usługi na rynku nieruchomości komercyjnych i cieszę się, że będę mógł przyczynić się do jej rozwoju – powiedział Glenn Rufrano.

Glenn Rufrano jest absolwentem Rutgers University oraz uzyskał tytuł magistra w dziedzinie nieruchomości na Florida International University. Zasiada w zarządach firmy General Growth Properties Inc. oraz Real Estate Institute Uniwersytetu Nowojorskiego. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora Trizec Properties Inc., publicznego funduszu inwestującego w nieruchomości (REIT), który był właścicielem nieruchomości biurowych na całym terytorium USA, oraz Criimi Mae Inc., funduszu REIT inwestującego w dłużne instrumenty hipoteczne.

Obejmując stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy Cushman & Wakefield, Glenn Rufrano zastąpi Bruce’a Moslera, który z dniem 1 stycznia 2010 r. został współprzewodniczącym zarządu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej