XXV-lecie Fabryki Styropianu ARBET

2016-09-21 16:51
Arbet - jubileusz XXV-lecia
Autor: ARBET We wrześniu w Darłówku uroczyście obchodzono 25-lecie Fabryki Styropianu Arbet

W dniach 16 i 17 września miało miejsce wyjątkowe spotkanie z okazji XXV-lecia Fabryki Styropianu ARBET. Z tej okazji w hotelu Jan w Darłówku spotkało się ponad 200 osób – pracowników i przyjaciół firmy. Wspólne spotkanie zakończył uroczysty bankiet, na którym obecny był prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Historia firmy ARBET sięga  grudnia 1990 roku. Spółka w 100% oparta jest o polski kapitł. Pierwszy zakład produkcyjny powstał w Koszalinie, gdzie do dziś mieści się główna siedziba firmy. Lata działalności, ciągłego rozwoju i inwestycji w zakłady przyczyniło się do jej stabilnego wzrostu – dziś ARBET posiada pięć fabryk zlokalizowanych w różnych częściach kraju (w Koszalinie, Golubiu-Dobrzyniu, Czachorowie k. Gostynia, Jaśle oraz – najnowocześniejszy– w Przodkowie k. Gdańska), co umożliwia sprawnie realizować zamówienia i dostarczać styropian w dowolne miejsce w Polsce. Firma eksportuje również swoje wyroby do Skandynawii, Niemiec, Irlandii i Wielkiej Brytanii.

Fabryka Styropianu ARBET od lat otrzymuje nagrody, które stanowią potwierdzenie klasy jej produktów. 3 lata z rzędu ARBET otrzymał znak Konsumencki Lider Jakości w  ogólnopolskim programie, którego celem jest wyłonienie najlepszych, w opinii konsumentów, producentów na rynku. Ukoronowaniem działań Spólki jest jedna z ostatnio przznanych nagród – kapituła programu Najwyższa Jakość Quality International 2016 przyznała firmie tytuł laureata w kategorii QI Product – za najwyższej jakości płyty styropianowe. Nagrodzono działania związane z wdrażaniem, a także promowaniem idei jakości we wszystkich aspektach działalności Fabryki, zwłaszcza w zakresie oferowanych produktów. Firma zajęła również wysoką lokatę w rankingu 25-lecia firm III RP, prowadzonym przez dziennik Rzeczpospolita wraz z Bisnode – Fabryka znalazła się w elitarnym gronie polskich firm, które najlepiej poradziły sobie na rynku w ostatnich 25 latach. W ostatnim roku ARBET otrzymał również tytuł Kreatora Budownictwa – nadając go, organizatorzy konkursu promują dobre praktyki i etyczne zachowania. Firmę otrzymała ponadto laur Złotej Siódemki Branży Ekologicznej 2015 za konsekwentne działania proekologiczne.

Arbet - jubileusz XXV-lecia
Autor: Fabryka Styropianu ARBET Od lewej: Tadeusz Czernicki (wspólnik), Dariusz Karasiński (dyrektor generalny firmy), Krzysztof Kuncer (wspólnik), Grzegorz Funke (wspólnik), Henryk Bartosik (wspólnik)
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej