XIII Kongres Stolarki Polskiej - najważniejsze wydarzenie w branży stolarki budowlanej

2023-05-25 16:02
Otwarcie XIII Kongresu Stolarki Polskiej
Autor: Szymon Starnawski Organizatorem Kongresu Stolarski Polskiej jest Związek POiD. Na zdjęciu prezes zarządu Związku POiD Janusz Komurkiewicz z Piotrem Laskowskim z Muratora

XIII Kongres Stolarki Polskiej organizowany przez Związek POiD już za nami. Co się wydarzyło w tym roku na Kongresie? O czym opowiedzieli zaproszeni eksperci? Czego dotyczyły dyskusje? Dowiecie się z naszej relacji.

Już trzynasty raz mieliśmy okazję uczestniczyć w Kongresie Stolarki Polskiej jako patron medialny. Kongres ten, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, to najważniejsze wydarzenie w branży stolarki budowlanej, w którym corocznie uczestniczą liczni przedstawiciele świata biznesu, nauki, polityki i mediów. Podejmowane podczas Kongresu decyzje mają wpływ na przyszłość całego sektora i wyznaczają dalsze kierunki jego rozwoju, a udział w wydarzeniu jest doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów i nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

XIII Kongres Stolarki Polskiej
Autor: Szymon Starnawski Wykład prof. dr hab. Waldemara Rogowskiego

Dzień I

Tegoroczny Kongres odbył się w dniach 24-25 maja w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****. Uroczystego otwarcia Kongresu dokonał prezes zarządu Związku POiD Janusz Komurkiewicz.

Następnie wysłuchaliśmy wykładu prof. dr hab. Waldemara Rogowskiego, Wicedyrektora Instytutu Finansów Korporacji i Inwestycji, Kierownika Zakładu Zarządzania Ryzykiem SGH. Profesor Rogowski omówił wpływ aktualnej sytuacji ekonomicznej i demograficznej w Polsce na rynek mieszkaniowy. Zaprezentował dane, z których wynika, że branża budowlana może spoglądać w najbliższą przyszłość z optymizmem, choć na razie umiarkowanym.

Kolejne punkty programu XIII Kongresu Stolarki Polskiej to debaty dotyczące przyszłości branży budowlanej:

1. O szansach dla branży budowlanej wynikających z organizowania przez rząd programów termomodernizacyjnych, wpływie tych programów na utrzymanie sprzedaży i zatrudnienia w branży, stopniu wykorzystania ich potencjału przez przedsiębiorców i kolejnych działaniach, jakie należałoby podjąć, aby realizacja tych programów była skuteczna.

2. O wpływie aktualnej sytuacji gospodarczej w Polsce i na świecie na branżę stolarki budowlanej

W popołudniowym bloku tematycznym przedstawicieli Europejskiego Stowarzyszenia Branżowego Dostawców Systemów Okiennych z PCV EPPA wygłosili referaty na temat:

1. kluczowych trendów w legislacji europejskiej dla sektora okien PVC,

2. znaczenia europejskiej dyrektywy budowlanej CPR (Construction Products Regulation) dla polskiego rynku,

3. jak dyrektywa budowlana CPR (Construction Products Regulation) wpływa na funkcjonowanie branży stolarki budowlanej,

4. wspierania przez EPPA recyklingu okien PVC.

Ten blok tematyczny zakończył się debatą o szansach na rozwój w obszarze stolarki budowlanej wynikający z jej recyklingu, w tym regulacjach prawnych, które mogłyby przyspieszyć rozwój recyklingu i przetwórstwa poużytkowej stolarki w Polsce podsumowana przez Carstena Heuera i Aleksandra Franke – prezydenta i wiceprezydenta EPPA.

Pierwszy dzień XIII Kongresu Stolarki Polskiej zakończyła uroczysta gala wręczenia Orłów Polskiej Stolarki 2023, jubileuszowych nagród i wyróżnień Związku POiD oraz Członkostwa Honorowego Związku POiD.

Dzień II

Drugi dzień Kongresu był poświęcony działaniom marketingowym w branży budowlanej w 2023 roku. Uczestnicy wysłuchali wykładu Jarosława Sokolnickiego, dyrektora Microsoft Technology Center, na temat możliwości, jakie daje przedsiębiorcom Chat GPT i wizji przyszłych relacji z klientami związanej z rozwojem sztucznej inteligencji i różnego rodzaju asystentów AI.

Następnie Anna Sierakowska, lektorka na studiach podyplomowych Akademii Leona Koźmińskiego, opowiedziała o budowaniu relacji z młodym pokoleniem w świecie cyfrowym na przykładzie wniosków z raportu "Digital Friendly Brand Index 2022".

Ostatnim punktem programu był panel dyskusyjny dotyczący najważniejszych obszarów marketingowych w branży budowlanej w 2023 roku, poprowadzony przez chatbota Stellaris AI.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej