Xella nowym właścicielem URSA

2017-08-18 16:45
Ocieplanie poddasza wełną URSA
Autor: URSA

Do Grupy Xella dołączyła firma URSA – producent materiałów do izolacji termicznej i akustycznej. Zgodnie z planem transakcja zostanie sfinalizowana do końca 2017 roku, trwa jeszcze proces zatwierdzania tego przedsięwzięcia przez urzędy antymonopolowe.

W ramach Grupy Xella URSA będzie kontynuować działalność jako niezależna jednostka biznesowa, uzupełniając portfolio marek należących do Xella, którym są: Ytong, Silka, Multipor, Fermacell, Hebel oraz Fels. Tym samym Xella jest jednym z wiodących na świecie producentów betonu komórkowego autoklawizowanego, bloczków wapienno-piaskowych, niepalnych mineralnych płyt izolacyjnych z betonu komórkowego, płyt okładzinowych i rozwiązań przeciwpożarowych oraz produktów wapiennych. Do tej ofert URSA wniesie materiały z mineralnej wełny szklanej.
Grupa Xella dysponuje obecnie 96 fabrykami w 20 krajach, zaś swoje produkty sprzedaje w ponad 30 krajach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej