Wyprodukowano już 5 milionów sztuk

2007-06-20 12:52
Rocka
Autor: brak danych

Rok 2007 jest wyjątkowy dla ROCA, gdyż obchodzi ona właśnie swoje dziesięciolecie istnienia w Polsce. Co więcej, koncern oznajmił, że w bieżącym roku z gliwickiej fabryki wyjechało urządzenie ceramiczne, będące pięciomilionowym produktem od początku istnienia fabryki.

Wszystko zaczęło się dokładnie 10 lat temu, w 1997 roku, kiedy to hiszpański koncern uruchomił w Polsce swoje biuro handlowe. Dwa lata później wybudował już nowoczesną fabrykę ceramiki łazienkowej w Gliwickiej Strefie Ekonomicznej, inwestując tam blisko 23 mln dolarów. Z roku na rok firmie wiodło się coraz lepiej i trzy lata temu podjęto decyzję o rozbudowie fabryki. Obecnie zajmuje ona blisko 30 000 mkw. powierzchni. Koszt tej inwestycji to 18 mln Euro, ale opłacało się. Dzięki niej koncern podwoił swoje zdolności produkcyjne do 1 milion 300 tys. sztuk ceramiki rocznie.

Fabryka w Gliwicach jest obecnie najnowocześniejszym zakładem koncernu. Wyposażono ją w zaawansowany technologicznie park maszynowy, gwarantujący powtarzalność produkcji i wysoką jakość wyrobów. W zakładzie wytwarzane są 2 marki ceramiki sanitarnej: ROCA oraz MADALENA, które następnie wędrują zarówno na rynki polskie, jak i zagraniczne: do Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch czy Wielkiej Brytanii. Pracuje tutaj ponad 340 osób.

Ślązacy kojarzą głównie firmę z ceramiki sanitarnej, baterii oraz wanien. Na znajomość nazwy wpływa również fakt, że koncern angażuje się nie tylko w przedsięwzięcia biznesowe, ale bierze także udział w akcjach o charakterze społecznym i kulturalnym regionu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej