Wyniki finansowe Grupy Bosch

2011-05-12 16:43
Krystyna Boczkowska, prezes zarządu firmy Robert Bosch
Autor: BOSCH Krystyna Boczkowska, prezes zarządu firmy Robert Bosch, reprezentant Grupy Bosch w Polsce

Grupa Bosch jest kolejną firmą, ktora ocenia poprzedni rok jako udany i prognozuje jednoznaczny powrót koniuktury.

W wyniku sprzyjającej koniunktury na rynku międzynarodowym i polskim Grupa Bosch w Polsce odnotowała w 2010 roku obrót na poziomie 717 milionów euro, co oznacza wzrost o 12 proc. w porównaniu do roku poprzedniego.

Największym beneficjentem poprawy koniunktury w przemyśle był dział Techniki Przemysłowej, który zanotował w roku ubiegłym 27-procentowy wzrost obrotów. Wzrost sprzedaży samochodów wpłynął na pobudzenie obrotów w dziale Techniki Motoryzacyjnej. Obroty tego działu wzrosły o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Mimo trudnej sytuacji w budownictwie mieszkaniowym, dział Dóbr Użytkowych i Technicznego Wyposażenia Budynków, ściśle związany z branżą budowlaną, dzięki atrakcyjnej ofercie produktowej odnotował w 2010 roku wzrost obrotów o 8 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Osiągnięty w 2010 roku wynik operacyjny był pozytywny. To efekt nie tylko wzrostu obrotów, ale również optymalizacji kosztów operacyjnych.

Na dzień 01.01.2011 Grupa Bosch w Polsce zatrudniała łącznie 2 200 pracowników, tj. o 140 osób więcej niż w roku poprzednim. Większość stanowisk pracy powstała w Fabryce Układów Hamulcowych we Wrocławiu. Liczba pracowników fabryki wzrosła do 821 osób, a do końca 2011 planowane jest zatrudnienie kolejnych 50 osób.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej