Wyniki finansowe Erbudu po II kwartale 2012 roku

2012-08-30 13:57
Bankrutują firmy budowlane
Autor: Jupiterimages

Po drugim kwartale 2012 roku Erbud odnotował spadek w segmencie kubaturowym. Przychody wykonawcy tym sektorze spadły o ponad 9 proc. Tym samym spółka miała na koniec czerwca zysk na poziomie ponad 600 mln złotych.

Niższa sprzedaż w segmencie kubaturowym w II kwartale kraju, spowodowała, że Erbud w tym sektorze wypracował przychody mniejsze o 9,7 proc r/r do poziomu 369 mln złotych.

Przeczytaj również: Erbud wybuduje biurowiec Office Park Łopuszańska

Przychody a segmenty działalności Erbudu

Pozostałe segmenty działalności zanotowały wzrosty - budownictwo kubaturowe za granicą - 83 proc, segment deweloperski - przychody na poziomie 136 proc i budownictwo inżynieryjne - 6 proc.

Przychody Erbudu za II kwartał 2012 r
Autor: Erbud SA Portfel zleceń Grupy na koniec II kw. 2012 roku

Wyniki finansowe po II kw. 2012

W II kwartale 2012 roku skonsolidowany zysk operacyjny grupy wyniósł 6,7 mln złotych, tj. 1,8% marży EBIT. W II kw. br. Grupa obniżyła marże na kontraktach w stosunku do I kw. br. w związku z rosnącymi cenami materiałów i kosztami realizacji kontraktów. Efektem tego, były ujemne przychody w segmencie kubaturowym w kraju. Pozostałe segmenty działalności Grupy zanotowały łącznie ok. 18,6 mln złotych zysku. Na koniec czerwca Erbud miał wyniki finansowe na poziomie 14,2 mln złotych EBIT, tj. 2,35% marży. Skonsolidowany zysk netto Grupy w II kw. br. wyniósł 5,1 mln złotych. Na koniec czerwca Grupa miała 8,3 mln złotych zysku netto.

Kontrakty Erbudu

Na koniec czerwca br. Erbud miał 70,2 mln złotych w gotówce oraz dostępne linie bankowe i ubezpieczeniowe na kwotę 450 mln złotych. Portfel zleceń spółki wyniósł rekordowo 1,500 mld złotych, z czego ok. 600 mln złotych do realizacji jeszcze w 2012 roku. Przypomnijmy, że lipcu i sierpniu wykonawca podpisał dodatkowo kontrakty na łączną kwotę 93 mln złotych.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej