Workcamp w Łodzi: studentki i studenci remontują dla dzieci

2019-07-31 8:12
Workcamp w Łodzi
Autor: materiały prasowe Workcamp Workcamp w Łodzi: od 2015 roku studenci i studentki remontują placówki pożytku publicznego

W tegorocznej edycji Workcampu wolontariusze z łódzkiego oddziału KMK PZITB odnawiają Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin.

Worklab integruje i aktywizuje pokolenia inżynierów budownictwa. Projekt został zainicjowany przez oddział warszawski Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa. Od 2015 roku prowadzony jest także na terenie Łodzi przez oddział łódzki. Dzięki wolontariackiej pracy studentek i studentów Politechniki Łódzkiej udało się dotychczas wyremontować 4 domy dziecka.

W tym roku projekt odbywał się od 15 do 28 lipca w Centrum Wsparcia dla Dzieci i Rodzin przy ulicy Małachowskiego 74. Prace remontowo-naprawcze obejmowały 6 dużych pokoi oraz korytarz. Cała powierzchnia mieszkania to 110 m2. Zaplanowano odświeżenie placówki oraz zakup nowych mebli. Obecnie, ze względu na zły stan techniczny, placówka nie funkcjonuje. Wcześniej obiekt przy Małachowskiego pełnił funkcję mieszkania chronionego.

Organizatorzy o projekcie:

Projekt Workcamp jest jednym z pięciu modułów Programu Rozwoju Zawodowego Młodej Kadry „MK START”, realizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Ma on na celu charytatywne wsparcie jednostki pożytku publicznego poprzez wykonanie robót remontowych przez wolontariuszy, przy wsparciu firm z branży budowlanej oraz lokalnych przedsiębiorstw. Ogólnie przyjętą ideą obozów wolontariackich jest prócz wykonania powierzonego zadania realizującego określone dobro wspólne, także wzajemne poznanie oraz integracja uczestników projektu i lokalnej społeczności. Dlatego wpisując się w powyższe, młodzi inżynierowie budownictwa, korzystając z wiedzy i doświadczenia starszych kolegów ze Stowarzyszenia, a także chcąc zaangażować przedsiębiorstwa budowlane, pragną wprowadzać w życie przyjęte idee, jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w zakresie przygotowania i realizacji inwestycji budowlanej.

Zakres prac, które wykonali studenci na potrzeby placówki:

  • prace malarskie oraz remontowo naprawcze,
  • odnowienie parapetów,
  • wyburzenie ściany działowej i zmianę aranżacji pomieszczeń,
  • wymianę okładzin podłogowych (usunięcie starych wykładzin dywanowych i położenie,
  • nowej podłogi np. paneli),
  • wymianę drzwi i mebli,
  • wymianę sedesów,
  • wymianę kuchenki gazowej,
  • aranżację wnętrz w celu uzyskania lepszego wykorzystania powierzchni,
  • zakup i montaż nowych rolet wewnętrznych.


Zachęcamy do śledzenia efektów pracy na fan-page'u organizatorów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej