Wkrótce wyniki III edycji Programu VIP Najlepsze Okna i Drzwi 2010

2010-06-28 15:41

III Edycja Programu "VIP Stolarki Najlepsze Okna i Drzwi 2010" weszła w decydującą fazę. Odbyły się już obrady Kapituły, która oceniła produkty zgłoszone do udziału w Programie.

Do udziału w Programie VIP zaproszono ponad 100 najważniejszych firm branży stolarki otworowej. Warunkiem przystąpienia do programu było posiadanie odpowiednich badań potwierdzających charakterystykę i parametry zgłaszanych w poszczególnych kategoriach produktów. Następnie parametry te były weryfikowane i zestawiane z innymi, tak aby wyłonić laureatów w poszczególnych kategoriach.

Deklarowane przez producentów i potwierdzone badaniami parametry (współczynnik U i parametry poszczególnych komponentów) zostały przedstawione członkom Kapituły, a następnie zostały porównane i skonfrontowane w specjalistycznym programie komputerowym Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska, dzięki któremu sprawdzono rzetelność przedstawionych wyliczeń.

- Dyskusja podczas obrad Kapituły trwała kilka godzin, warto przy tym zaznaczyć, że posiedzenie odbyło się już po wstępnej selekcji, na podstawie informacji, które spłynęły z ankiet i dokumentacji technicznej – mówi Sylweriusz Dmochowski, prezes Infookno.pl, organizatora Programu VIP. - Już na wstępnym etapie weryfikowaliśmy otrzymane informacje, zgodnie z wymaganiami regulaminu. Pojawiły się również nowe kryteria, rekomendowane przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska, niezwykle praktyczne, czyli optymalne okna za optymalną cenę – dodaje.

Oceniając produkty rynku stolarki otworowej należy mieć świadomość, że w zasadzie można już dziś wyprodukować wszystko. Kolorystyka, estetyka, a nawet kształt są w zasadzie dowolne, dlatego tak ważne jest, aby ocenić parametry techniczne, w szczególności te związane z funkcjonalnością stolarki - energooszczędność, dźwiękochronność czy antywłamaniowość.

- Konsumenci poszukują wielu rozwiązań i produktów o różnej charakterystyce. Dlatego też kategorie, w których przyznawane są wyróżnienia VIP dostosowane są do oczekiwań klientów – mówi Grzegorz Cendrowski, członek Kapituły. - Kategorii jest dwadzieścia – w każdej znajdują się podobne produkty, tak, aby konsumenci znaleźli dokładnie to czego poszukują. Co więcej, wszystkie dane podane przez producentów zostały wnikliwie zweryfikowane, każda z firm, która podaje parametry musi posiadać odpowiednie badania. Okna, drzwi i bramy garażowe biorące udział w Programie „VIP” są badane w laboratoriach, albo współczynniki wyliczane są w laboratoriach na podstawie wcześniej przebadanych komponentów. Na pierwszy rzut oka parametry podane przez niektórych producentów wydawały się aż nieprawdopodobne, ale po weryfikacji okazały się rzetelne i rzeczywiste, margines rozbieżności wynosił tylko 2-5%. Można zatem powiedzieć, że w programie wzięli udział naprawdę najlepsi – dodaje Grzegorz Cendrowski.

W skład Kapituły oceniającej zgłoszone produkty weszli wybitni eksperci i znawcy rynku stolarki otworowej. Byli to Jerzy Żurawski - prezes Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska i certyfikowany audytor europejski; Grzegorz Cendrowski, ekspert rynku i redaktor naczelny portalu Stolarkavip.pl; Stefan Majewski – Doradca Techniczny Roto; Sylweriusz Dmochowski – prezes Infookno.pl - organizatora Programu VIP. Obradom Kapituły przewodniczyła  Katarzyna Wangin, redaktor prowadząca dział „Budowa” w miesięczniku” Ładny Dom”.

Już wkrótce, podczas Gali wręczenia wyróżnień w III edycji Programu „VIP – Najlepsze Okna i Drzwi 2010”, która odbędzie się 30 czerwca w warszawskim hotelu Sheraton, będzie można dowiedzieć się, kto znajdzie się w ekskluzywnym gronie najlepszych firm w branży stolarki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej