Wienerberger nowym właścicielem cegielni w Paczkowie

2016-02-05 9:25
pustaki ceramiczne Wienerberger
Autor: Wienerberger Produkcja pustaków ceramicznych

Wienerberger - największy na świecie producent cegieł i drugi w Europie producent systemów dachowych - kupił od grupy LODE cegielnię w Paczkowie k. Nysy. Fabryka ma się zająć produkcją pustaków ceramicznych Porotherm.

Od połowy stycznia 2016 Wienerberger jest nowym właścicielem cegielni w Paczkowie, należącej do grupy LODE. Celem transakcji, której kwota pozostaje tejemnicą, ma być poprawa dostępu do pustaków ceramicznych Porotherm, jak również pozyskanie rezerw tych materiałów budowlanych. Zakład produkcyjny w Paczkowie ma obsługiwać inwestycje w południowej części kraju.

„Polska jest jednym z najbardziej obiecujących rynków budownictwa mieszkaniowego w Europie. Aktywność budowlana, przy solidnym wzroście gospodarczym i liczbie jednostek mieszkaniowych, która w porównaniu do innych krajów europejskich wypada poniżej średniej, już dziś charakteryzuje się trwałym wzrostem, a rynek wykazuje znaczący potencjał rozwoju w dłuższej perspektywie. Dodatkowo istotne jest, że polscy klienci chętnie wybierają pustaki ceramiczne. Dzięki gruntownym przygotowaniom sprawnie zintegrujemy z siecią naszych zakładów cegielnię, która już teraz efektywnie wykorzystuje swoje zdolności produkcyjne, i decydująco poprawimy obecność naszych produktów w tym ważnym, regionalnym rynku Polski”, wyjaśnia strategiczne znaczenie przejęcia Heimo Scheuch, Prezes Zarządu Wienerberger AG.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej