Wienerberger nowym właścicielem cegielni w Paczkowie

2016-02-05 9:25
pustaki ceramiczne Wienerberger
Autor: Wienerberger Produkcja pustaków ceramicznych

Wienerberger - największy na świecie producent cegieł i drugi w Europie producent systemów dachowych - kupił od grupy LODE cegielnię w Paczkowie k. Nysy. Fabryka ma się zająć produkcją pustaków ceramicznych Porotherm.

Od połowy stycznia 2016 Wienerberger jest nowym właścicielem cegielni w Paczkowie, należącej do grupy LODE. Celem transakcji, której kwota pozostaje tejemnicą, ma być poprawa dostępu do pustaków ceramicznych Porotherm, jak również pozyskanie rezerw tych materiałów budowlanych. Zakład produkcyjny w Paczkowie ma obsługiwać inwestycje w południowej części kraju.

„Polska jest jednym z najbardziej obiecujących rynków budownictwa mieszkaniowego w Europie. Aktywność budowlana, przy solidnym wzroście gospodarczym i liczbie jednostek mieszkaniowych, która w porównaniu do innych krajów europejskich wypada poniżej średniej, już dziś charakteryzuje się trwałym wzrostem, a rynek wykazuje znaczący potencjał rozwoju w dłuższej perspektywie. Dodatkowo istotne jest, że polscy klienci chętnie wybierają pustaki ceramiczne. Dzięki gruntownym przygotowaniom sprawnie zintegrujemy z siecią naszych zakładów cegielnię, która już teraz efektywnie wykorzystuje swoje zdolności produkcyjne, i decydująco poprawimy obecność naszych produktów w tym ważnym, regionalnym rynku Polski”, wyjaśnia strategiczne znaczenie przejęcia Heimo Scheuch, Prezes Zarządu Wienerberger AG.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej