Wicepremier w firmie Wiśniowski

2009-09-15 14:33
Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak z wizytą w firmie Wiśniowski
Autor: Grupa WIŚNIOWSKI Wicepremiera po firmie oprowadzał jej właściciel - Andrzej Wiśniowski.

Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, oprócz udziału w Forum Ekonomicznym i Forum Ekonomicznym Młodych Liderów, odbywających się 9-12 września br. na Sądecczyźnie - złożył wizytę w firmie Wiśniowski, największej fabryce bram i ogrodzeń w Polsce.

Premier zapoznał się z dwudziestoletnią historią, nowoczesnymi technologiami i aktualną ofertą firmy. Wizyta w Wielogłowach stała się okazją do bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem, które w okresie kryzysu potrafiło utrzymać rynek i ponad 1000-osobową załogę.

Premierowi towarzyszyli wicewojewoda małopolski Stanisław Sorys i poseł na sejm RP Bronisław Dutka. Goście z uznaniem odnieśli się do sukcesu twórcy i jedynego właściciela firmy – Andrzeja Wiśniowskiego. Sądecka fabryka jest dowodem na to, że inicjatywa, przedsiębiorczość i osobiste zaangażowanie może przynieść duże efekty – mimo wszystkich powszechnie znanych trudności i przeszkód.

Firma Wiśniowski przekazała premierowi oryginalny prezent – swoje własne doświadczenie oraz przedstawiła problemy polskiego przedsiębiorcy, czyli wszystko to co najbardziej hamowało i hamuje rozwój firmy. Cenny informacyjnie podarunek "know how" został przyjęty z uznaniem i zrozumieniem, a nawet z pewną solidarnością. Premier potwierdził, że gramy w tej samej drużynie i wspólnym celem jest eliminowanie przeszkód w rozwoju inicjatyw gospodarczych.

Wizyta w firmie Wiśniowski miała też akcent nostalgiczny – w tym roku przedsiębiorstwo było głównym sponsorem i gościło uczestników XXXV Olimpiady Wiedzy Technicznej, której laureatem przed 30 laty był Waldemar Pawlak.

W Forum Ekonomicznym w Krynicy uczestniczyła delegacja z Republiki Mołdawii - 15-osobowa grupa radnych z miasta Balti (drugie, co do wielkości miasto w Mołdawii) korzystając z pobytu na Sądecczyźnie także odwiedziła polskiego producenta bram i ogrodzeń w Wielogłowach. Celem wizyty było nawiązanie kontaktów gospodarczych i rozeznanie możliwości współpracy między firmą Wiśniowski, a przedsiębiorcami z Republiki Mołdawii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej