Warmex - o firmie

2008-07-30 3:29
Warmex - o firmie
Autor: BZM - Warmex

Przedsiębiorstwo powstało w 1992. Celem naszej działalności jest kompleksowa obsługa Inwestora, począwszy od fazy technicznego doradztwa, poprzez wykonanie projektów, realizacja obiektów oraz serwis urządzeń i instalacji. W zakres naszych usług wykonawczych instalacji technologicznych jest: dostawa, montaż urządzeń, uruchomienie. Oferujemy również kompleksowe szkolenia w zakresie obsługi wykonanych instalacji i zastosowanych urządzeń.

W ofercie firmy znajdą Państwo wykonanie obiektów "pod klucz". Jedną z działalności firmy jest wykonanie systemów ciepłowniczych, wentylacji i klimatyzacji, układów chłodzenia. Specjalizujemy się w budowie kotłowni olejowych, gazowych oraz dwumediowych. Oferta firmy obejmuje ponadto wykonawstwo instalacji w zależności od potrzeb c.o; c.t; c.w.u. Szczególnie duże doświadczenie firma zdobyła w zakresie wytwarzania i przesyłu ciepła, a na potrzeby kotłowni wykonujemy również instalacje gazu i stacje redukcyjne oraz instalacje oleju opałowego z całym oprzyrządowaniem.
Naszą działalność oparliśmy o firmy, które są wiodące wśród technik kotłowych. W szczególności dotyczy to sprawności urządzeń, emisji zanieczyszczeń i ekonomiki pracy maszyn. Wszystkie kotły tych firm należą do kotłów trójciągowych (żeliwnych lub stalowych - w zależności od potrzeb). Są to urządzenia przyjazne dla środowiska naturalnego, spełniające wszystkie wymogi norm ochrony środowiska.
Bazą dla działalności naszej firmy była niemiecka firma STREBEL z jej dorobkiem i wysokiej klasy urządzeniami. Stopniowo, zakres jej produkcji okazywał się jednak w trakcie rozwoju naszego przedsiębiorstwa niewystarczający. Dlatego podpisaliśmy umowę z jedną z najlepszych firm na rynku - firmą BUDERUS. Dzięki dużemu doświadczeniu i znacznym osiągnięciom w dziedzinie ciepłownictwa jesteśmy obecnie autoryzowani przez firmę BUDERUS i możemy sprzedawać jej wyroby, a także prowadzić serwis. Ponadto zajmujemy się realizacją systemów pary technologicznej nisko- i wysokoparametrowej, projektowania przesyłu i redukcji, oraz budowy. W tym zakresie jesteśmy autoryzowani przez firmę specjalizującą się w technice kotłowej wysokich ciśnień - austriackie przedsiębiorstwo KESSEL-LOOS, obecnie LOOS INTERNATIONAL, z siedzibą w Bischofshofen w Austrii.

Kotłownie i kotły wyposażamy w palniki najlepszych firm. Do kotłów dużej mocy instalujemy palniki firmy Weishaupt, które mają sterowanie elektroniczne. W oparciu o palniki tej firmy można wykonywać kotłownie energetyczne z pełnym monitoringiem. Ponadto dysponujemy kompletem pozostałych urządzeń do budowy kotłowni i tworzenia systemów ciepłowniczych. Instalujemy w budynkach nowoczesne instalacje wentylacji i klimatyzacji, centrale wentylacyjne, układy chłodzenia oraz systemy ogrzewania powietrznego dużych kubatur.

Dla Z-du NUTRICIA Polska w Opolu (budynek J i C2) zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy instalacje przemysłowe pracujące całkowicie na odzysku ciepła o mocy ponad 5MW każda (pompy ciepła) oraz instalacje grzewcze, chłodnicze, ciepła technologicznego, ogrzewania powietrznego wraz z dostawami central i wież chłodniczych. Stosujemy sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania automatyki stosując produkty renomowanych, światowych producentów.
Naszym atutem są wysoko wyspecjalizowani fachowcy oraz stała kadra pracownicza, która przez lata zrealizowała szereg obiektów zlecanych przez Inwestorów krajowych i zagranicznych. Jakość naszych usług potwierdzają Klienci, wśród których znajdują się: banki, instytucje rządowe, zakłady przemysłowe, szkoły, szpitale, spółdzielnie mieszkaniowe. Pamiętamy o nich także po zakończeniu prac montażowych. Na wykonane obiekty udzielamy bowiem gwarancji, a także prowadzimy serwis pogwarancyjny.

Oprócz instalacji w/w jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać inne instalacje technologiczne np. przerobu parafiny. Na zlecenie Terminali Przeładunkowych wykonaliśmy instalację rozładunku i przerobu parafiny, oraz rozładunku,przesyłu, magazynowania i tankowania gazu LPG. Dla Zakładu Inwestycji Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego w trzech Posterunkach Stacji Radarowych wykonaliśmy kompleksowe instalacje mechaniczne wraz z automatyką oraz instalacje paliwowe i magazynowe. Posiadamy tzw. "Bezpieczeństwo przemysłowe".

Dla Zakładu Pfleiderer w Grajewie produkującego płyty drewnopochodne wykonaliśmy dla bezpieczeństwa produkcji, instalacje wody gaśniczej (Gre-Con) urządzeń technologicznych i w obrębie instalacji odpylania wraz pompownią tryskaczową i instalacjami związanymi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej