Regatta Build Cup 2019 na mecie

2019-09-27 15:20
Regatta Build Cup
Autor: Fakro

Za nami zawody firm budowlanych w żeglarstwie morskim Regatta Build Cup 2019. Wyścig na wodach Adriatyku rozegrał się na trasie z Murteru do Zadaru. W tym roku najlepsze okazały się załogi Capek Bruk, Eiffage i Alteris.

Do zawodów zgłosiły się 32 załogi, co oznacza prawie 300 żeglarzy reprezentujących firmy z branży budowlanej i branż pokrewnych. Część żeglarzy zaokrętowała się w Szybeniku, reszta w Biogradzie na Moru. W tym roku wyraźnie zauważalna była większa profesjonalizacja zawodów. Za sterami stanęło jeszcze więcej skiperów ze znaczącymi sportowymi osiągnięciami, niż w latach poprzednich. Ciekawym pomysłem, który ogromnie przypadł do gustu zawodnikom były spontaniczne wieczory szantowe, w których mógł wziąć czynny udział każdy, kto przywiózł ze sobą instrument i potrafił się nim należycie obsłużyć.

Regatta Build Cup 2019 regaty branży budowlanej w Chorwacji
Autor: Murator Pierwotnie planowana trasa Regatta Build Cup 2019, którą zaktualizowały warunki atmosferyczne

Regatta Build Cup 2019 z finałem w Zadarze

Regatowa flota, po opuszczeniu Murteru, udała się ku Parkowi Narodowemu Kornati. Po drodze, mimo że wiatr osiągał prędkość około 2-3 węzłów udało się rozegrać pierwsze wyścigi – nawigacyjny i up-down. Gdy łodzie dobiły do mariny Piskera, potwierdziły się wcześniejsze przewidywania synoptyków – nadchodziła Bora, czyli zimny front schodzący z gór ku morzu. W nocy wiało już potężnie, kolejny dzień załogi musiały przeczekać w porcie. Trzeba było zrezygnować z kolejnego punktu programu, jakim była miejscowość Veli Rat, i udać się od razu do portu Sali. Czasu i wiatru starczyło na rozegranie dwóch kolejnych wyścigów. Ostatnie sportowe zmagania miały miejsce już w drodze do Zadaru, gdzie zaplanowano regatową metę.

Już po trzech pierwszych wyścigach ustaliła się ścisła czołówka w każdej z trzech klas. Pierwsze na mecie prawie zawsze były te same ekipy: w klasie Profi – Grupa Capek Bruk Profi Sailing Team z kapitanem Przemysławem Tarnackim; w klasie łodzi dużych – Alteris, ze skiperem Łukaszem Wosińskim, a w klasie łodzi małych – Eiffage dowodzony przez Adama Dziedzica. Ogłoszenie zwycięzców nie było więc dla nikogo niespodzianką.

Tu pełna relacja z regat

Konkurs fotograficzny „Muratora”

Każdego roku redakcja „Muratora” zaprasza uczestników budowlanych regat do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, w tym roku pod hasłem: „Zwroty i przechyły”. Ponieważ warunki atmosferyczne bardziej sprzyjały fotografowaniu niż żeglowaniu, jurorzy musieli wybrać tę jedną zwycięską spośród setek doskonałych fotografii (przyznano też 9 wyróżnień). Poniżej fotografia z nagrodą główną, autorstwa Joanny Balasińskiej.

Konkurs fotograficzny Muratora na Regatta Build Cup 2019
Autor: Joanna Balasińska To zdjęcie otrzymało nagrodę główną w konkursie fotograficznym "Muratora" na Regatta Build Cup 2019 pt. "Zwroty i przechyły"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej