VELUX Polska ma nowego lidera

2013-03-14 13:48
Jacek Siwiński VELUX
Autor: VELUX Polska Jacek Siwiński VELUX Polska

VELUX Polska, nasz czołowy producent okien dachowych ma od 1 marca nowego dyrektora generalnego. Został nim Jacek Siwiński.

Jacek Siwiński zastąpił na tym stanowisku Lidię Mikołajczyk-Gmur, która w firmie VELUX Polska przepracowała 20 lat, w tym ostatnie 10 jako dyrektor generalny, a teraz nadszedł czas jej zasłużonej emerytury, chociaż będzie dalej z firmą związana jako konsultant Fundacji VELUX.
Nowy dyrektor generalny ma 45 lat. Ma za sobą studia na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Automatyki i Robotyki. Ukończył również podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie, obecnie kończy studia MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Pierwszą firma, z którą Jacek Siwiński był związany był Robert Bosch. Pracował w niej na różnych stanowiskach,  między innymi w branży instalacyjnej zbudował i wzmocnił markę Junkers w Polsce, był przez kilka lat dyrektorem generalnym nowo założonego przedstawicielstwa Grupy Bosch na Bliskim Wschodzie. W roku 2004 wrócił do Polski i objął stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży w dziale elektronarzędzi. Kolejnym etapem jego karier będzie od teraz VELUX Polska.

- Cieszę się, że dołączyłem do zespołu VELUX Polska i tak wartościowego przedsiębiorstwa. Moja poprzednia firma Bosch i nowa - VELUX to spółki o silnych wartościach i wysokiej etyce biznesowej. Obydwie marki są bardzo silne i innowacyjne na swoich rynkach. Z niecierpliwością oczekuję na spotkania klientami VELUX. Przede mną nowe wyzwania, a w szczególności wprowadzanie na polski rynek nowych, ulepszonych okien. Jestem przekonany, że dzięki mojemu profesjonalnemu doświadczeniu będę mógł wesprzeć realizację celów firmy w Polsce – zapowiada Jacek Siwiński, nowy dyrektor generalny VELUX Polska.

Jørgen Tang-Jensen, prezes Grupy VELUX, również pozytywnie ocenia nowe kierownictwo firmy w Polsce:
- Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość wspólnej pracy. Rynek polski jest dla nas niezwykle ważny, biorąc pod uwagę zarówno sprzedaż, jak i produkcję. W ubiegłym roku Grupa VELUX zainwestowała blisko 200 mln złotych w fabryki w Polsce. Inwestycja objęła przede wszystkim ich modernizację i przystosowanie linii produkcyjnych do produkcji okien Nowej Generacji. Obecnie koncentrujemy się na zbieraniu zamówień na nowe produkty, jestem przekonany, że Jacek Siwiński sprosta temu zadaniu – powiedział.

VELUX w Polsce i na świecie

Jaka jest firma, do której właśnie przyłączył się Jacek Śliwiński? Grupa VELUX (której właścicielem jest VKR Holding A/S) ma fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe prawie w 40, zatrudnia około 10 tys. osób. W ofercie firmy, oprócz szerokiego asortymentu okien do poddaszy, są również świetliki wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu.
VELUX Polska rozpoczęło swą działalność w 1989 roku. Pierwsza fabryka w Gnieźnie ruszyła w 1998 roku, a kolejna w Namysłowie w 2003. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 (zgodność  produkcji z zasadami ekologii), jak również OHSAS 18001 (bezpieczeństwo i higiena pracy). Obecnie VELUX Polska zatrudnia ponad 1520 osób.

Jacek Siwiński
Autor: VELUX Polska Jacek Siwiński, od 1 marca 2013 dyrektor generalny VELUX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej