VELUX Polska ma nowego lidera

2013-03-14 13:48
Jacek Siwiński VELUX
Autor: VELUX Polska Jacek Siwiński VELUX Polska

VELUX Polska, nasz czołowy producent okien dachowych ma od 1 marca nowego dyrektora generalnego. Został nim Jacek Siwiński.

Jacek Siwiński zastąpił na tym stanowisku Lidię Mikołajczyk-Gmur, która w firmie VELUX Polska przepracowała 20 lat, w tym ostatnie 10 jako dyrektor generalny, a teraz nadszedł czas jej zasłużonej emerytury, chociaż będzie dalej z firmą związana jako konsultant Fundacji VELUX.
Nowy dyrektor generalny ma 45 lat. Ma za sobą studia na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Automatyki i Robotyki. Ukończył również podyplomowe studia menedżerskie w Wyższej Szkole Handlowej w Warszawie, obecnie kończy studia MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Pierwszą firma, z którą Jacek Siwiński był związany był Robert Bosch. Pracował w niej na różnych stanowiskach,  między innymi w branży instalacyjnej zbudował i wzmocnił markę Junkers w Polsce, był przez kilka lat dyrektorem generalnym nowo założonego przedstawicielstwa Grupy Bosch na Bliskim Wschodzie. W roku 2004 wrócił do Polski i objął stanowisko regionalnego dyrektora sprzedaży w dziale elektronarzędzi. Kolejnym etapem jego karier będzie od teraz VELUX Polska.

- Cieszę się, że dołączyłem do zespołu VELUX Polska i tak wartościowego przedsiębiorstwa. Moja poprzednia firma Bosch i nowa - VELUX to spółki o silnych wartościach i wysokiej etyce biznesowej. Obydwie marki są bardzo silne i innowacyjne na swoich rynkach. Z niecierpliwością oczekuję na spotkania klientami VELUX. Przede mną nowe wyzwania, a w szczególności wprowadzanie na polski rynek nowych, ulepszonych okien. Jestem przekonany, że dzięki mojemu profesjonalnemu doświadczeniu będę mógł wesprzeć realizację celów firmy w Polsce – zapowiada Jacek Siwiński, nowy dyrektor generalny VELUX Polska.

Jørgen Tang-Jensen, prezes Grupy VELUX, również pozytywnie ocenia nowe kierownictwo firmy w Polsce:
- Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość wspólnej pracy. Rynek polski jest dla nas niezwykle ważny, biorąc pod uwagę zarówno sprzedaż, jak i produkcję. W ubiegłym roku Grupa VELUX zainwestowała blisko 200 mln złotych w fabryki w Polsce. Inwestycja objęła przede wszystkim ich modernizację i przystosowanie linii produkcyjnych do produkcji okien Nowej Generacji. Obecnie koncentrujemy się na zbieraniu zamówień na nowe produkty, jestem przekonany, że Jacek Siwiński sprosta temu zadaniu – powiedział.

VELUX w Polsce i na świecie

Jaka jest firma, do której właśnie przyłączył się Jacek Śliwiński? Grupa VELUX (której właścicielem jest VKR Holding A/S) ma fabryki w 11 krajach, a przedstawicielstwa handlowe prawie w 40, zatrudnia około 10 tys. osób. W ofercie firmy, oprócz szerokiego asortymentu okien do poddaszy, są również świetliki wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, żaluzje, produkty izolacyjne oraz do zdalnego sterowania, a także panele solarne przeznaczone do montażu na dachu.
VELUX Polska rozpoczęło swą działalność w 1989 roku. Pierwsza fabryka w Gnieźnie ruszyła w 1998 roku, a kolejna w Namysłowie w 2003. Wszystkie fabryki w Polsce otrzymały certyfikat jakości ISO 9001 oraz ISO 14001 (zgodność  produkcji z zasadami ekologii), jak również OHSAS 18001 (bezpieczeństwo i higiena pracy). Obecnie VELUX Polska zatrudnia ponad 1520 osób.

Jacek Siwiński
Autor: VELUX Polska Jacek Siwiński, od 1 marca 2013 dyrektor generalny VELUX Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej