Unibud zmienił nazwę

2008-05-12 12:44
Dom z linii VISION
Autor: Budimex Danwood Sp. z o.o. Dom z linii VISION

Firma budowlana Unibud (część koncernu Budimex) 1 maja 2008 roku zmieniła nazwę na Budimex Danwood Sp. z o.o. i wprowadziła jednolitą markę oferowanych przez siebie domów - Dan-Wood House. Rebranding wynika z nowej strategii marketingowej, która ma na celu stosowanie jednej i tej samej marki dla wszystkich rynków europejskich. Domy oferowane przez Unibud były bowiem już od lat rozpoznawalne i chętnie kupowane pod marką Dan-Wood House w kilkunastu krajach Europy.

Budimex Danwood Sp. z o.o. oferuje domy jedno- i wielorodzinne o drewnianej konstrukcji szkieletowej (można nabyć pod klucz lub na różnych etapach wykończenia), domy standardowe (z możliwością modyfikacji), energooszczędne (w standardzie KfW-60 lub KfW-40) oraz realizuje projekty indywidualne.

W roku 2007 Budimex Danwood (jeszcze jako Unibud) opracował dwa nowe programy budowy domów: program CITY obejmujący ogromną różnorodność ofert w korzystnej cenie, od małego domku aż po obszerny dom dla kilku pokoleń i ekskluzywny VISION dla wymagających klientów, oczekujących komfortu, przestrzeni i luksusu. W obu liniach zaproponowano ponad 100 gotowych projektów. Dla chętnych do wprowadzania indywidualnych rozwiązań architektonicznych i modyfikacji - zarówno w układzie ścian i wystroju wnętrz, jak również w wyglądzie zewnętrznym domów firma opracowała program komputerowy do aranżacji wnętrz - WohnArt. Pozwala on w prosty sposób zaprojektować układ pomieszczeń, kształty sufitu, czy kolory ścian.

Dan Wood House to także nowoczesne autorskie technologie budowlane - np. zewnętrzna ściana termiczna Dan-Wood Super-Thermowand o niskim współczynniku przenikania ciepła, który wynosi 0,148 W/(m2 na rok). 
Marka Dan-Wood Huse została przejęta w 2002 roku od byłego duńskiego partnera polskiej spółki. Wraz z marką przejęto skandynawską technologię produkcji domów, którą następnie rozwinięto i udoskonalono. Poszczególne elementy budynków produkowane są w Polsce(w fabryce w Bielsku Podlaskim), a w dalszym etapie montowane przez własne, doświadczone zespoły specjalistów firmy. W konstrukcjach wykorzystywane są materiały budowlane renomowanych europejskich producentów. Marka Dan-Wood House posiada najwyższe niemieckie i polskie certyfikaty jakości (RAL i ISO 9001) oraz zdobywa nagrody w konkursach branżowych i biznesowych.
Największą liczbę domów prefabrykowanych sprzedano na rynkach: niemieckim (1628), polskim (229), brytyjskim (50), austriackim (40) oraz irlandzkim (24).

Wprowadzenie jednolitej europejskiej marki Dan-Wood House idzie w parze z systematyczną ekspansją firmy Budimex Danwood oraz umacnianiem jej pozycji na najważniejszych rynkach. Najbliższe plany firmy przewidują:
- otwarcie kilku biur regionalnych do końca 2009 roku: na początek w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku (biura regionalne będą zatrudniały 2-3 sprzedawców oraz prezentowały wzorcowe domy i materiały aranżacyjne, służące jako przedstawienie możliwości firmy wobec potencjalnych klientów);
- rozwinięcie sprzedaży poprzez agentów (firmy zewnętrzne);
- powołanie kilkuosobowego zespołu ds. rozwijania kontaktów z klientami korporacyjnymi, developerami;
- uruchomienie (do końca 2009 roku) wielojęzycznego call-center, obsługującego zarówno klientów w Polsce, jak również udzielającego wsparcia i doradztwa w językach niemieckim i angielskim klientom zagranicznym;- rozwój systemu szkoleń dla sprzedawców w Niemczech, Wielkiej Brytanii i w Polsce, prowadzonych przez profesjonalne i wyspecjalizowane, międzynarodowe firmy konsultingowe (techniki sprzedaży, marketing, psychologia);
-intensywne szkolenia wewnętrzne z zakresu wiedzy o domach, projektach, technologiach oraz materiałach wykorzystywanych w domach Dan-Wood House;
- uruchomienie w 2008 r. filii BUdimex Danwood Sp. z o.o. w Białymstoku, gdzie pracę rozpocznie część personelu dojeżdżającego obecnie z tego miasta do Bielska Podlaskiego;
- wyraźne zwiększenie przychodów z rynku polskiego, a w konsekwencji zwiększenie produkcji oraz zatrudnienia w siedzibie firmy w Bielsku Podlaskim oraz przedstawicielstwach regionalnych.

Prezesem Budimex Danwood Sp. z o.o. jest Jarosław Jurak. Firma ma swoją siedzibę i zakład produkcji domów w Bielsku Podlaskim. Obecnie zatrudnia 580 pracowników i jest największym polskim producentem domów prefabrykowanych, posiadającym zdolność wytwórczą około 600 domów rocznie.

Mozliwości projektowe programu WohnArt
Autor: Budimex Danwood Sp. z o.o. Mozliwości projektowe programu WohnArt
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej