Triton Development: 479% wzrost zysku netto

2008-08-29 13:09
Triton Development: 479% wzrost zysku netto
Autor: www.tritonpark.pl Triton Development: 479% wzrost zysku netto

Po pierwszych sześciu miesiącach 2008 r. Grupa Triton Development wypracowała zysk netto na poziomie 30,8 mln zł, co w stosunku do I półrocza 2007 r. oznacza 479% (!) wzrost. Przychody ze sprzedaży Grupa siągnęła na poziomie 64,7 mln, czyli o blisko 90% większe niż w tym samym okresie rok wcześniej.

"Minione dwa kwartały są pierwszymi, w którym wygenerowany zysk pochodzi z działalności deweloperskiej i obrotu nieruchomościami. To efekt realizacji nowej strategii spółki, koncentrującej się na sektorze budownictwa mieszkaniowego o podwyższonym standardzie i luksusowego" - mówi Tomasz Zganiacz, prezes Triton Development. "Osiągnięte wyniki potwierdzają słuszność obranej strategii. Przez sześć miesięcy 2008 r. Grupa Triton Development wypracowała 30,8 mln zł zysku netto, czyli blisko pięciokrotnie więcej, niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku. To już 60% zysku zakładanego na bieżący rok" - dodaje.

Grupa Triton Development uzyskała wysoką rentowność kapitału własnego, która wyniosła blisko 18%. Średni wskaźnik P/E dla spółek indeksu WIG-Deweloperzy równy 4,9 (z 12 sierpnia 2008 r. na podstawie danych GPW) jest o niemal 20% wyższy od wskaźnika Triton Development, wynoszącego 4,09 z uwzględnieniem wyniku Grupy za drugi kwartał. Akcje spółki są znacząco tańsze od akcji konkurentów i są atrakcyjną inwestycją, szczególnie dla inwestorów operujących w tym segmencie rynku.


Foto: Triton Development 

Najważniejszym projektem realizowanym przez Grupę jest budowa w Warszawie zespołu apartamentowo-usługowego Triton Park (na zdjęciu). Pierwotny generalny wykonawca inwestycji (Warbud), po zakończonym ugodą postępowaniu zapłaci Triton Development łącznie ponad 17,5 mln zł. Część zobowiązań (12,4 mln zł pochodzące z gwarancji bankowej) została już uregulowana, część w ramach kary umownej (4,2 mln zł) oraz poprzez anulowanie fakturyna kwotę 0,9 mln zł zostanie uregulowana w najbliższym czasie. Obecnie inwestycja prowadzona jest w formule Construction Management przez Mace Polska. Spółka przewiduje zakończenie prac w pierwszych miesiącach 2009 roku.
"Rozwijają się kolejne projekty Grupy. Szybko przebiegają prace w Triton Parku, trwa przygotowanie projektu dla Triton Winnica, realne wydaje się uzyskanie pozwolenia na budowęna początku 2009 r. Opracowywany jest wniosek o pozwolenie na budowę dwunastu luksusowych apartamentów na warszawskiej Saskiej Kępie, w ramach Triton Francuska. Trwa inwestycja związana z zapewnieniem infrastruktury w Starej Wsi, gdzie powstanie osiedle 115 domów jednorodzinnych" - zapowiada prezes Triton Development.


Stara Wieś to osiedle 115 jednorodzinnych domów wolnostojących (pow. 130-350 m2) o podwyższonym standardzie, z zapleczem rekreacyjnym, w atrakcyjnej lokalizacji, w miejscowosci Stara Wieś koło Warszawy. Planowany termin budowy i sprzedaży domów - pierwszy etap w latach 2009-2011.
Triton Francuska to 12 luksusowych apartamentów o wysokim standardzie (pow. 1000 m2), na działce o pow. 740 m2; zlokalizowanych w centrum Warszawy. Przedsprzedaż objęła 100% inwestycji. Termin zakończenia realizacji inwestycji planowany jest na 16 miesięcy od rozpoczęcia budowy.
Triton Kampinos to osiedle mieszkaniowe na powierzchni 26 ha z rozbudowanym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Atutem jest atrakcyjna lokalizacja bezpośrednio przy Puszczy Kampinoskiej (pow. 75 000 m2) w miejscowosci Łomna Las. Planowany termin rozpoczęcia realizacji pierwszego etapu inwestycji to II półrocze 2009 r.
Triton Winnica to wielorodzinne osiedle mieszkaniowe (pow. 22 500 m2) na działce o wielkości 1,9 ha, którego rozpoczecie budowy planowane jest na wiosnę 2009 r. na warszawskiej Białołęce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej