Tomasz Trzósło szefem działu rynków inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej

2009-01-15 13:13
Tomasz Trzósło
Autor: Jones Lang LaSalle Tomasz Trzósło szefem działu rynków inwestycyjnych Jones Lang LaSalle w Europie Środkowowschodniej

Tomasza Trzósło, dotychczasowy szef działu rynków inwestycyjnych w Polsce, pozostając w warszawskim biurze firmy Jones Lang LaSalle, od stycznia 2009 roku pełni funkcję dyrektora regionalnego działu rynków kapitałowych i inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej (obejmującego cztery kraje).

Tomasza Trzósło posiada ponad 11 letnie doświadczenie w pracy na rynkach inwestycyjnych Europy Środkowowschodniej. Uczestniczył w wielu transakcjach inwestycyjnych i finansowych, w tym transakcjach sprzedaży i zakupu nieruchomości, transakcjach typu "sale and leaseback", negocjowaniu kredytów budowlanych i inwestycyjnych, a także w strukturyzacji i pozyskiwaniu kapitałów inwestycyjnych ("equity").

Wartość transakcji zawartych pod kierownictwem Tomasza przekracza 3,9 miliarda euro i obejmuje m.in. zakupu budynku biurowego Metropolitan za 180 mln euro przez fundusz DEGI, sprzedaż Warszawskiego Centrum Finansowego, sprzedaż Mokotów Business Park czy sprzedaż (za około 150 mln euro) 49% udziałów w portfelu biurowym "E1" funduszu Europolis. Ponadto Trzósło doradzał w pozyskiwaniu kredytów budowlanych i refinansowych - pozyskał dla klientów ponad 200 mln euro - i doradzał w transakcjach typu "forward funding" i "forward sale".

- Tomasz Trzósło w najlepszy sposób definiuje nasz stosunek do klientów. Ma bardzo dobrą reputację na rynku, a jego wysokie umiejętności idą w parze z głębokim zrozumieniem zasad rządzących rynkiem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej. Jestem zachwycony, że Tomasz zgodził się objąć to stanowisko i ufam, że fakt ten pomoże w dalszym rozwoju działalności firmy w całym regionie Europy Środkowowschodniej - John Duckworth, dyrektor zarządzający Jones Lang LaSalle w Europie Środkowowschodniej.

Jones Lang LaSalle zatrudnia 160 osób w biurach w Warszawie, Pradze, Budapeszcie oraz Bukareszcie, spośród których 20 osób to szczególnie ceniony zespół ds. rynków inwestycyjnych specjalizujący się w doradztwie inwestycyjnym w sektorze nieruchomości biurowych, magazynowo-przemysłowych oraz handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej