Tomasz Trzósło szefem działu rynków inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej

2009-01-15 13:13
Tomasz Trzósło
Autor: Jones Lang LaSalle Tomasz Trzósło szefem działu rynków inwestycyjnych Jones Lang LaSalle w Europie Środkowowschodniej

Tomasza Trzósło, dotychczasowy szef działu rynków inwestycyjnych w Polsce, pozostając w warszawskim biurze firmy Jones Lang LaSalle, od stycznia 2009 roku pełni funkcję dyrektora regionalnego działu rynków kapitałowych i inwestycyjnych w Europie Środkowowschodniej (obejmującego cztery kraje).

Tomasza Trzósło posiada ponad 11 letnie doświadczenie w pracy na rynkach inwestycyjnych Europy Środkowowschodniej. Uczestniczył w wielu transakcjach inwestycyjnych i finansowych, w tym transakcjach sprzedaży i zakupu nieruchomości, transakcjach typu "sale and leaseback", negocjowaniu kredytów budowlanych i inwestycyjnych, a także w strukturyzacji i pozyskiwaniu kapitałów inwestycyjnych ("equity").

Wartość transakcji zawartych pod kierownictwem Tomasza przekracza 3,9 miliarda euro i obejmuje m.in. zakupu budynku biurowego Metropolitan za 180 mln euro przez fundusz DEGI, sprzedaż Warszawskiego Centrum Finansowego, sprzedaż Mokotów Business Park czy sprzedaż (za około 150 mln euro) 49% udziałów w portfelu biurowym "E1" funduszu Europolis. Ponadto Trzósło doradzał w pozyskiwaniu kredytów budowlanych i refinansowych - pozyskał dla klientów ponad 200 mln euro - i doradzał w transakcjach typu "forward funding" i "forward sale".

- Tomasz Trzósło w najlepszy sposób definiuje nasz stosunek do klientów. Ma bardzo dobrą reputację na rynku, a jego wysokie umiejętności idą w parze z głębokim zrozumieniem zasad rządzących rynkiem nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej. Jestem zachwycony, że Tomasz zgodził się objąć to stanowisko i ufam, że fakt ten pomoże w dalszym rozwoju działalności firmy w całym regionie Europy Środkowowschodniej - John Duckworth, dyrektor zarządzający Jones Lang LaSalle w Europie Środkowowschodniej.

Jones Lang LaSalle zatrudnia 160 osób w biurach w Warszawie, Pradze, Budapeszcie oraz Bukareszcie, spośród których 20 osób to szczególnie ceniony zespół ds. rynków inwestycyjnych specjalizujący się w doradztwie inwestycyjnym w sektorze nieruchomości biurowych, magazynowo-przemysłowych oraz handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej