Szykuje się dobry rok dla inwestora zastępczego

2009-03-16 14:18

Branża budowlana w pierwszej kolejności doświadczyła skutków pogarszającej się koniunktury na rynku i światowego kryzysu finansowego. Pesymistyczne prognozy nie dotyczą jednak wszystkich przedsiębiorstw z branży. Zgodnie z danymi, które pod koniec lutego 2009 r. opublikował Główny Urząd Statystyczny – 3,8% firm budowlanych w Polsce nie odczuwa żadnych barier w prowadzeniu działalności budowlano-montażowej. Wśród nich znajduje się między innymi inwestor zastępczy ES Polska.

- Większość umów na budowę domów jednorodzinnych podpisaliśmy jeszcze w zeszłym roku. Teraz będziemy je realizować - mówi Michal Jalovecký, prezes ES Polska. - Paradoksalnie może być to dla nas bardzo dobry rok. 
Zgodnie z danymi opublikowanymi w lutym 2009 r. przez GUS, głównymi problemami czyhającymi na przedsiębiorców budowlanych są niedostateczny popyt na nieruchomości oraz trudności związane z uzyskaniem kredytów przez potencjalnych klientów.
– To właśnie dlatego ES Polska opracowała kilka programów finansowania, które umożliwiają dogodne rozłożenie rat płatności oraz dbają o bezpieczeństwo klienta – dodaje Michal Jalovecký.

Na obecnej sytuacji najwięcej mogą skorzystać inwestorzy indywidualni, którzy w ostatnim czasie zdecydowali się na budowę domu. Ceny materiałów budowlanych są na niższym poziomie i nie wahają się tak bardzo, jak w zeszłym roku. Jedyny problem może tkwić w niedoborze wykwalifikowanej siły roboczej.
– Znalezienie fachowców, którzy budzą zaufanie, trzymają się terminów i są w stanie postawić dom szybko oraz bez pobierania zaliczek, jest niezwykle trudne - mówi Jalovecký.
Chcąc uniknąć problemów z ekipami budowlanymi warto zastanowić się nad współpracą z inwestorem zastępczym, który współpracuje tylko z wiarygodnymi firmami. Dodatkowo każdy klient, po podpisaniu umowy na budowę domu z ES Polska, dostaje gwarancję, że ustalona cena jest ceną stałą i nie ulegnie zmianie, nawet jeśli ceny materiałów budowlanych na rynku nagle wzrosną, co wpłynie na końcową cenę inwestycji. Inwestor zastępczy jest alternatywą dla osób, które wahają się pomiędzy samodzielną budową domu, a skorzystaniem z usług dewelopera.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej