Szybszy rozwój budownictwa w Polsce. Doka Polska w mijającym roku

2015-11-27 9:21
doka rusztowania
Autor: Doka

Znaczący wzrost sprzedaży, udział w wielu projektach na terenie całej Polski, w tym realizacje obiektów wielkokubaturowych - mijający rok podsumowuje Piotr Chełkowski, dyrektor zarządzający w Doka Polska Sp. z o.o. A jakie są przewidywania na rok 2016?

Jaki był rok 2015 dla Doki?

Doka Polska rok 2015 może zaliczyć do bardzo udanych. Odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży i udział w wielu projektach w różnych sektorach budownictwa na terenie całej Polski. Na liście naszych referencji w zakresie budownictwa kubaturowego pojawiła się realizacja dużych obiektów kubaturowych, m.in. Centrum Handlowego Posnania w Poznaniu oraz kompleksu biurowego Business Garden Warszawa. W sektorze budownictwa infrastrukturalnego nasze deskowania dostarczyliśmy na budowę obiektów mostowych w ciągu autostrady A1 koło Łodzi oraz obiektów w ciągu drogi ekspresowej S8, na odcinku Jeżewo – Mężenin. Z naszym udziałem, z powodzeniem zakończyła się budowa estakady Obwodnicy Północnej Nowego Sącza oraz remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie.

Doka jest firmą z filiami na całym świecie. Jak wygląda polski rynek budowlany na tle innych krajów europejskich i świata?

W odniesieniu do oddziałów Doka na świecie największy popyt branży budowlanej odnotowujemy w krajach Bliskiego Wschodu oraz w Stanach Zjednoczonych. Na tych kontynentach filie Doka generują największe przychody i prezentują największą ilość wygranych kontraktów. W Unii Europejskiej natomiast zdecydowanymi liderami, jeśli chodzi o ilość projektów inwestycyjnych, są kraje Beneluksu, Skandynawii, Wielka Brytania i Niemcy. Polska znajduje się w ścisłej czołówce krajów, odnotowujących wzrost sprzedaży. Jest także postrzegana jako lider, jeśli chodzi o perspektywę i rozwój rynku budowlanego w najbliższych latach.

Jakich nowości  i projektów inwestycyjnych firmowanych marką Doka możemy się spodziewać w nowym roku?

Zgodnie z polityką firmy i kontynuacją działań poprzednich lat, a także oczekiwań naszych klientów, w nowym roku naszym celem będzie stworzenie oferty kompleksowej, indywidualnie dopasowanej i opartej na partnerskiej relacji. Nasza rola nie będzie ograniczała się więc tylko do dostawy sprzętu. Będziemy rozbudowywać portfolio produktowe, przede wszystkim w zakresie systemów BHP, ale także poszerzymy ofertę usług i innowacyjnych rozwiązań. Jednymi z ważniejszych elementów naszej oferty będą m.in.: platforma myDoka, którą stworzyliśmy dla usprawnienia procesu obsługi realizowanych kontraktów oraz Concremote – narzędzie do badania wytrzymałości betonu w czasie rzeczywistym, a także rozszerzony pakiet usług do obsługi dużych projektów, tj. budynków wysokich, energetyki czy zaawansowanych technologicznie obiektów mostowych.

Jaki będzie rok 2016 dla branży?

Jak szacują eksperci, tempo rozwoju budownictwa w Polsce w kolejnym roku ma być jeszcze wyższe niż w obecnym. Przewidywania na rok 2016 są bardzo optymistyczne, jeśli chodzi przede wszystkim o wartość produkcji budowlanej, a zwłaszcza duże kontrakty drogowe. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy, że w kolejnych latach wiele projektów będzie realizowanych z naszym udziałem. Nowy rok dla Doka Polska przyniesie wiele ciekawych wydarzeń. Naszą dodatkową aktywnością będą m.in. targi Bauma w Monachium, w których weźmiemy czynny udział. Nowy rok będzie dla nas także okazją do świętowania jubileuszu obecności firmy Doka na rynku polskim i otwarcia nowego centrum logistycznego w Bydgoszczy.
Już dziś bardzo dziękujemy Państwu, za to że jesteście z nami i życzymy Państwu i sobie wielu kolejnych lat dobrej współpracy. Wszystkim naszym klientom życzymy, aby rok 2016 był lepszy od poprzedniego, jeśli chodzi o ilość i wartość wygranych przetargów i realizowanych kontraktów we wszystkich sektorach budownictwa.

Piotr Chełkowski, Doka
Autor: Doka Piotr Chełkowski, Dyrektor Zarządzający Doka Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej