Szybszy rozwój budownictwa w Polsce. Doka Polska w mijającym roku

2015-11-27 9:21
doka rusztowania
Autor: Doka

Znaczący wzrost sprzedaży, udział w wielu projektach na terenie całej Polski, w tym realizacje obiektów wielkokubaturowych - mijający rok podsumowuje Piotr Chełkowski, dyrektor zarządzający w Doka Polska Sp. z o.o. A jakie są przewidywania na rok 2016?

Jaki był rok 2015 dla Doki?

Doka Polska rok 2015 może zaliczyć do bardzo udanych. Odnotowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży i udział w wielu projektach w różnych sektorach budownictwa na terenie całej Polski. Na liście naszych referencji w zakresie budownictwa kubaturowego pojawiła się realizacja dużych obiektów kubaturowych, m.in. Centrum Handlowego Posnania w Poznaniu oraz kompleksu biurowego Business Garden Warszawa. W sektorze budownictwa infrastrukturalnego nasze deskowania dostarczyliśmy na budowę obiektów mostowych w ciągu autostrady A1 koło Łodzi oraz obiektów w ciągu drogi ekspresowej S8, na odcinku Jeżewo – Mężenin. Z naszym udziałem, z powodzeniem zakończyła się budowa estakady Obwodnicy Północnej Nowego Sącza oraz remont Mostu Łazienkowskiego w Warszawie.

Doka jest firmą z filiami na całym świecie. Jak wygląda polski rynek budowlany na tle innych krajów europejskich i świata?

W odniesieniu do oddziałów Doka na świecie największy popyt branży budowlanej odnotowujemy w krajach Bliskiego Wschodu oraz w Stanach Zjednoczonych. Na tych kontynentach filie Doka generują największe przychody i prezentują największą ilość wygranych kontraktów. W Unii Europejskiej natomiast zdecydowanymi liderami, jeśli chodzi o ilość projektów inwestycyjnych, są kraje Beneluksu, Skandynawii, Wielka Brytania i Niemcy. Polska znajduje się w ścisłej czołówce krajów, odnotowujących wzrost sprzedaży. Jest także postrzegana jako lider, jeśli chodzi o perspektywę i rozwój rynku budowlanego w najbliższych latach.

Jakich nowości  i projektów inwestycyjnych firmowanych marką Doka możemy się spodziewać w nowym roku?

Zgodnie z polityką firmy i kontynuacją działań poprzednich lat, a także oczekiwań naszych klientów, w nowym roku naszym celem będzie stworzenie oferty kompleksowej, indywidualnie dopasowanej i opartej na partnerskiej relacji. Nasza rola nie będzie ograniczała się więc tylko do dostawy sprzętu. Będziemy rozbudowywać portfolio produktowe, przede wszystkim w zakresie systemów BHP, ale także poszerzymy ofertę usług i innowacyjnych rozwiązań. Jednymi z ważniejszych elementów naszej oferty będą m.in.: platforma myDoka, którą stworzyliśmy dla usprawnienia procesu obsługi realizowanych kontraktów oraz Concremote – narzędzie do badania wytrzymałości betonu w czasie rzeczywistym, a także rozszerzony pakiet usług do obsługi dużych projektów, tj. budynków wysokich, energetyki czy zaawansowanych technologicznie obiektów mostowych.

Jaki będzie rok 2016 dla branży?

Jak szacują eksperci, tempo rozwoju budownictwa w Polsce w kolejnym roku ma być jeszcze wyższe niż w obecnym. Przewidywania na rok 2016 są bardzo optymistyczne, jeśli chodzi przede wszystkim o wartość produkcji budowlanej, a zwłaszcza duże kontrakty drogowe. Z nadzieją patrzymy w przyszłość i liczymy, że w kolejnych latach wiele projektów będzie realizowanych z naszym udziałem. Nowy rok dla Doka Polska przyniesie wiele ciekawych wydarzeń. Naszą dodatkową aktywnością będą m.in. targi Bauma w Monachium, w których weźmiemy czynny udział. Nowy rok będzie dla nas także okazją do świętowania jubileuszu obecności firmy Doka na rynku polskim i otwarcia nowego centrum logistycznego w Bydgoszczy.
Już dziś bardzo dziękujemy Państwu, za to że jesteście z nami i życzymy Państwu i sobie wielu kolejnych lat dobrej współpracy. Wszystkim naszym klientom życzymy, aby rok 2016 był lepszy od poprzedniego, jeśli chodzi o ilość i wartość wygranych przetargów i realizowanych kontraktów we wszystkich sektorach budownictwa.

Piotr Chełkowski, Doka
Autor: Doka Piotr Chełkowski, Dyrektor Zarządzający Doka Polska
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej