Stegu na rynku od 20 lat

2013-08-22 15:39
Stegu ma 20 lat
Autor: Stegu Zakład firmy Stegu w Jełowej pod Opolem

Może firma Stegu nie jest powszechnie znana, to jednak w swojej dziedzinie - kamień dekoracyjny, aspiruje do pozycji lidera na rynku krajowym, jest też znana za granicą. Stegu jest firmą rodzinną, która powstała 20 lat temu w Jełowej pod Opolem.

Założycielami Stegu jest rodzina Skucików, która do dzisiaj zarządza przedsiębiorstwem. Firma ma w Jełowej imponującą siedzibę i zakład, który zaczął swoją produkcję od płytek cegłopodobnych. Po pięciu latach właściciele postanowili rozszerzyć asortyment o płytki kamieniopodobne, co okazało się kołem zamachowym dla rozwoju firmy. – Dzisiaj firma Stegu zatrudnia prawie 250 osób. W roku 2012 wielkość produkcji wyniosła 72 960 973 zł, a przychody ze sprzedaży  65 287 796 zł. Produkty kamieniopodobne firmy są znane również poza granicami kraju, m.in. w Niemczech, na Ukrainie i Litwie, we Francji, Włoszech, Austrii, na Węgrzech i Słowacji - udział eksportu w przychodach Stegu wynosi ponad 20%.

Moda na elementy dekoracyjne o strukturze materiałów naturalnych wkroczyła do Polski na początku lat 90. ubiegłego wieku (w USA, gdzie narodził się taki pomysł, znane są już od 100 lat). Postawiło na ten rynek sporo rodzimych firm i z czasem ich produkty stały się również ich specjalnością międzynarodową. Na tyle silną, by inni potentaci tego rynku (np. francuski Modulo) poczuli konkurencję i brak dla siebie miejsca w Polsce.
Płytki kamieniopodobne z firmy Stegu składają się z wielu wymieszanych ze sobą ceglanych lub kamiennych detali, co tworzonym z nich okładzinom ściennym i fasadom budynków nadaje naturalny efekt różnorodności. Płytki elewacyjne Stegu są mrozo- i wodoodporne, nie mają odbarwień oraz nie odkształcają się pod wpływem temperatury. Oprócz okładzin cegło- i kamieniopodobnych z betonu lub gipsu Stegu produkuje również panele drewniane. Co roku kolekcja powiększana jest o nowe wzory, których inspiracją jest natura z różnych zakątków świata.
- Źródłem naszego sukcesu jest przede wszystkim produkt - bardzo dbamy o jego jakość. Nasze technologie produkcji są na tyle dopracowane, że przewyższamy nawet zachodnich konkurentów – zapewnia Maciej Skucik, wiceprezes zarządu Stegu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej