Staż na miarę z Panattoni Europe

2009-03-10 13:32
Staż na miarę z Panattoni Europe
Autor: Panattoni Europe Panattoni Park Błonie I i II, Błonie

Jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni Europe - właśnie ogłosił ogólnopolski konkurs dla studentów wydziałów logistyki i budownictwa. Przedmiotem zmagań konkursowych jest rozwijający się dynamicznie sektor BTS, czyli projektów szytych na miarę. Zwycięzcy odbędą płatne praktyki w firmach Panattoni Europe i Kolporter SA, a najlepszy z nich wyjedzie na staż zagraniczny.

Konkurs na miarę
Motywem przewodnim konkursu "Staż na miarę z Panattoni" jest rozwijający się dynamicznie sektor BTS, czyli inwestycji realizowanych według indywidualnych potrzeb klientów.
- W miarę dojrzewania rynku oraz wzrastającej świadomości klientów, popyt na powierzchnie niestandardowe i indywidualne rozwiązania przemysłowe rośnie – mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.
Zwycięskich stażystów przyjmie rozwijający się dynamicznie dział Panattoni Europe, dedykowany właśnie projektom szytym na miarę. Eksperci grupy BTS definiują potrzeby najemców i proponują rozwiązania, które optymalizują procesy produkcyjne i logistyczne oraz redukują koszty funkcjonowania firmy.

Mechanizm
Konkurs skierowany jest dla studentów wydziałów budownictwa i logistyki studiów dziennych i zaocznych lub absolwentów tych specjalizacji, którzy ukończyli studia w 2008 roku.
Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie jednego z dwóch case studies, dotyczących projektów typu build to suit. Pierwsze zagadnienie dotyczy optymalizacji projektu magazynowo-produkcyjnego, drugie ma na celu zaprojektowanie nowego magazynu dystrybucyjnego dla jednego z klientów dewelopera – firmy Kolporter Express - największego dystrybutora prasy na polskim rynku.
Jury, złożone ze specjalistów branży logistycznej i budowlanej z firm Panattoni Europe, Kolporter Express oraz Polskiego Towarzystwa Logistycznego, oceniać będzie innowacyjność podejścia do problemu, kompleksowość jego ujęcia oraz funkcjonalność przyjętych rozwiązań.

Case studies

  • Modyfikacja rozwiązań projektu magazynowo-produkcyjnego pod kątem optymalizacji kosztowej, funkcjonalnej oraz późniejszej redystrybucji na rynku wynajmu powierzchni przemysłowych. 
  • Model sortowni oddziałowej dedykowanej usługom kurierskim Kolporter Express – organizacja i zagospodarowanie, optymalizacja powierzchni i procesów ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii.

Nagrody
Na autorów najlepszych rozwiązań czekają wakacyjne, płatne staże w firmach: Panattoni Europe i Kolporter S.A. oraz możliwość powalczenia o nagrodę główną. Dla najlepszego stażysty otwiera się ścieżka międzynarodowej kariery – staż w międzynarodowym oddziale Panattoni Europe.
- Właśnie teraz, w obliczu kryzysu gospodarczego, inwestowanie w kapitał ludzki wydaje nam się niezwykle istotne. Młodym ludziom, wkraczających w zawodowe życie w tak szczególnym czasie, dajemy szansę na dobry start – mówi Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w Panattoni Europe.
Zwycięzcy będą mogli poznać strukturę firmy oraz uczestniczyć w zarządzaniu bieżącymi projektami z zakresu BTS.

Harmonogram
Program stażowy rozpoczyna się 1 marca i potrwa do końca czerwca 2009 roku. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2009 roku.

Szczegóły i Regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.panattonieurope.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej