Staż na miarę z Panattoni Europe

2009-03-10 13:32
Staż na miarę z Panattoni Europe
Autor: Panattoni Europe Panattoni Park Błonie I i II, Błonie

Jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie - Panattoni Europe - właśnie ogłosił ogólnopolski konkurs dla studentów wydziałów logistyki i budownictwa. Przedmiotem zmagań konkursowych jest rozwijający się dynamicznie sektor BTS, czyli projektów szytych na miarę. Zwycięzcy odbędą płatne praktyki w firmach Panattoni Europe i Kolporter SA, a najlepszy z nich wyjedzie na staż zagraniczny.

Konkurs na miarę
Motywem przewodnim konkursu "Staż na miarę z Panattoni" jest rozwijający się dynamicznie sektor BTS, czyli inwestycji realizowanych według indywidualnych potrzeb klientów.
- W miarę dojrzewania rynku oraz wzrastającej świadomości klientów, popyt na powierzchnie niestandardowe i indywidualne rozwiązania przemysłowe rośnie – mówi Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe.
Zwycięskich stażystów przyjmie rozwijający się dynamicznie dział Panattoni Europe, dedykowany właśnie projektom szytym na miarę. Eksperci grupy BTS definiują potrzeby najemców i proponują rozwiązania, które optymalizują procesy produkcyjne i logistyczne oraz redukują koszty funkcjonowania firmy.

Mechanizm
Konkurs skierowany jest dla studentów wydziałów budownictwa i logistyki studiów dziennych i zaocznych lub absolwentów tych specjalizacji, którzy ukończyli studia w 2008 roku.
Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie jednego z dwóch case studies, dotyczących projektów typu build to suit. Pierwsze zagadnienie dotyczy optymalizacji projektu magazynowo-produkcyjnego, drugie ma na celu zaprojektowanie nowego magazynu dystrybucyjnego dla jednego z klientów dewelopera – firmy Kolporter Express - największego dystrybutora prasy na polskim rynku.
Jury, złożone ze specjalistów branży logistycznej i budowlanej z firm Panattoni Europe, Kolporter Express oraz Polskiego Towarzystwa Logistycznego, oceniać będzie innowacyjność podejścia do problemu, kompleksowość jego ujęcia oraz funkcjonalność przyjętych rozwiązań.

Case studies

  • Modyfikacja rozwiązań projektu magazynowo-produkcyjnego pod kątem optymalizacji kosztowej, funkcjonalnej oraz późniejszej redystrybucji na rynku wynajmu powierzchni przemysłowych. 
  • Model sortowni oddziałowej dedykowanej usługom kurierskim Kolporter Express – organizacja i zagospodarowanie, optymalizacja powierzchni i procesów ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych technologii.

Nagrody
Na autorów najlepszych rozwiązań czekają wakacyjne, płatne staże w firmach: Panattoni Europe i Kolporter S.A. oraz możliwość powalczenia o nagrodę główną. Dla najlepszego stażysty otwiera się ścieżka międzynarodowej kariery – staż w międzynarodowym oddziale Panattoni Europe.
- Właśnie teraz, w obliczu kryzysu gospodarczego, inwestowanie w kapitał ludzki wydaje nam się niezwykle istotne. Młodym ludziom, wkraczających w zawodowe życie w tak szczególnym czasie, dajemy szansę na dobry start – mówi Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w Panattoni Europe.
Zwycięzcy będą mogli poznać strukturę firmy oraz uczestniczyć w zarządzaniu bieżącymi projektami z zakresu BTS.

Harmonogram
Program stażowy rozpoczyna się 1 marca i potrwa do końca czerwca 2009 roku. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 15 maja 2009 roku.

Szczegóły i Regulamin Konkursu dostępne są na stronie www.panattonieurope.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej