Spółka Budimeksu i Ferrovialu Services ma kontrakt na obsługę techniczną Stadionu Narodowego

2013-03-05 11:15

FB Serwis, spółka Budimeksu i Ferrovialu, przez 3 lata będzie odpowiedzialna za utrzymanie Stadionu Narodowego.

Facility Management jest nowym obszarem działań firm Budimex i Ferrovial Services w Polsce. W ramach kontraktu na Stadionie Narodowym spółka FB Serwis (51% Ferrovial, 49% Budimex) ma odpowiadać za stan techniczny instalacji elektrycznych, grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, wodno–kanalizacyjnych oraz będzie nadzorować automatykę budynkową (BMS). Z zakresu umowy zostały wyłączone instalacje p.poż., sieci telekomunikacyjne i dach.

FB Serwis powstał w 2012 r. i zamierza rozwijać działalność w obszarze gospodarki odpadami, utrzymania infrastruktury transportowej oraz facility management. Inwestycje i obiekty które w tej chwili obsługuje spółka to: odcinki autostrad A1 i A4; szpital Rydygiera w Krakowie, zapewnienie efektywności energetycznej dla budynków użyteczności publicznej w Warszawie i Łodzi.

Budimex poprzez zaangażowanie w FB Serwis zamierza zdywersyfikować obszar swojej działalności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej