Społeczna akcja Baumitu

2006-06-06 16:12
Kolorowe Emocje
Autor: Baumit

3 czerwca 2006 r. w siedmiu miastach Polski odbyła się "malarska" impreza dla kilku tysięcy dzieci i młodzieży. Firma Baumit realizowała kolejny projekt społeczny. W Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Warszawie tysiące dzieci zebrały się, aby wspólnie stworzyć kolorowe bajkowe miasteczka.

Dzieci malowały gotowe makiety budynków. -W każdym mieście miały do dyspozycji po 20 domków różnej wielkości - informuje Andrzej Just, prezes firmy Baumit. - Dostały wszystkie potrzebne im do zabawy materiały: farby i pędzle. Opiekujący się dziećmi moderatorzy pokazywali, jak mieszać kolory i jak nakładać je na powierzchnię. W wielu miastach, w których odbywała się zabawa ulice zostały opanowane przez dzieci w kolorowych pelerynkach z białymi balonikami w rączkach.

- Akrylowe farby elewacyjne, na których pracowali mali artyści, są nie tylko ładne ale i trwałe, dzięki czemu powstałe malowidła będzie można podziwiać przez długie lata - zapewnia Aleksandra Witkowska, szef marketingu firmy Baumit. Same domki wykonane zostały z płyt MDF  o wysokiej odporności na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu jeszcze długo po zakończeniu imprezy Kolorowe Emocje, będą mogły służyć jako ozdoba niejednego przedszkola czy domu dziecka. Domki zostały przygotowane przez ekipy monterskie jeszcze przed imprezą i były absolutnie bezpieczne dla bawiących się w miasteczku dzieci.

Przez pierwszą część dnia dzieci malowały domki. Drugą natomiast spędziły na wspólnym czytaniu bajek i związanych z nimi zabawami. Niektóre dzieci poświęciły zabawie z Baumitem nawet kilka godzin. Wśród przygotowanych dla nich atrakcji było: przeciąganie liny, konkursy na najśmieszniejsze miny, rzucanie butem siedmiomilowym, oddzielanie grochu od fasoli. Ważnym punktem programu było robienie zdjęć małych uśmiechów, które zostaną umieszczone w pamiątkowej księdze.

Kolorowe Emocje to impreza cykliczna, której inicjatorem jest firma Baumit. Swój początek miała rok temu we Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku. Inspiracją towarzyszącą pracy nad realizacją idei Kolorowych Emocji był pomysł na niekonwencjonalne "spotkania ze sztuką". Pierwszym wydarzeniem realizowanym w ramach tego projektu, był Największy Obraz Świata, który 4 czerwca 2005 roku namalowały dzieci z Gdańska, Lublina, Poznania i Wrocławia. Wszystkie zamalowane płótna (ok. 720 m kw.) trafiły do stolicy Dolnego Śląska. - Ponieważ już w trakcie Kolorowych Emocji, wiele osób było zainteresowanych kupnem obrazów, przeprowadzono aukcję charytatywną jego fragmentów - mówi Andrzej Just, prezes Baumit. Cały dochód z aukcji został przeznaczony na cele charytatywne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej