Solidny pracodawca - solidny pracownik

2007-07-06 14:24

- Pracownicy są najcenniejszym kapitałem firmy - mówi Piotr Babst, prezes Xella Polska. I nie są to tylko czcze słowa. "Przegląd Gospodarczy" wyróżnił producenta tytułem Solidny Pracodawca Roku 2006. Najlepsze firmy wybierano na podstawie wywiadów przeprowadzonych w środowiskach pracowników, instytucjach publicznych i kręgach biznesowych.

W ostatnich miesiącach po przejęciu przedsiębiorstwa Prefabet w Xella znacznie wzrósł stan zatrudnienia. Pod koniec 2006 roku wynosił on ponad 460 pracowników. Dzisiaj jest to prawie dwa razy więcej - około 870 osób, z czego 95 proc. stanowią umowy na czas nieokreślony. Aldona Salamon, zastępca dyrektora administracyjno-finansowego ds. kadr i płac zwraca uwagę, ze w firmie pracownicy są największym zasobem. - Stanowią oni siłę napędową jej funkcjonowania, a ich wiedza, kompetencje i umiejętności determinują potencjał rozwojowy spółki.

Aby wzmocnić zaangażowanie pracownika w życie spółki, dwa lata temu uruchomiono specjalny program "Xella it's you". Jego celem jest kształtowanie poczucia integracji z firmą, co w konsekwencji ma sprzyjać jej rozwojowi. O wyborze takiej strategii zdecydowało przekonanie zarządu, że tylko dobrze poinformowany, autentycznie zaangażowany i mający poczucie przynależności do organizacji pracownik podejmuje decyzje, gwarantujące osiąganie wyznaczonych celów strategicznych firmy.

Producent nie boi się zatrudniania młodych. - Chętnie przyjmujemy absolwentów zaraz po zakończeniu nauki. Stawiamy na ich innowacyjność i otwartość - mówi Aldona Salomon.  Co więcej, świeżo upieczona kadra może liczyć na podnoszenie swoich kwalifikacji. Pracownicy mają finansowane szkolenia, kursy czy studia  podyplomowe. - Mamy pełną świadomość, że nasi pracownicy muszą rozwijać się z firmą, a szkolenia i rozwój kadry stanowią warunek konieczny osiągnięcia zamierzonych przez nas rezultatów - mówi Piotr Babst, prezes Xella Polska.

Solidny pracodawca to taki, który zapewnia przyjazną atmosferę w pracy, właściwą komunikację wewnętrzną i relacje między pracownikami. Gwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie. Aldona Salamon zapewnia, że w Xella tak właśnie jest. - Dążymy do zapewnienia pracownikom stabilizacji bytowej, poprzez tworzenie optymalnych warunków na stanowiskach pracy, atrakcyjnego i adekwatnego do wkładu pracy systemu wynagradzania oraz możliwości korzystania z pakietu socjalnego, w tym również Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - mówi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej