Solidny pracodawca - solidny pracownik

2007-07-06 14:24

- Pracownicy są najcenniejszym kapitałem firmy - mówi Piotr Babst, prezes Xella Polska. I nie są to tylko czcze słowa. "Przegląd Gospodarczy" wyróżnił producenta tytułem Solidny Pracodawca Roku 2006. Najlepsze firmy wybierano na podstawie wywiadów przeprowadzonych w środowiskach pracowników, instytucjach publicznych i kręgach biznesowych.

W ostatnich miesiącach po przejęciu przedsiębiorstwa Prefabet w Xella znacznie wzrósł stan zatrudnienia. Pod koniec 2006 roku wynosił on ponad 460 pracowników. Dzisiaj jest to prawie dwa razy więcej - około 870 osób, z czego 95 proc. stanowią umowy na czas nieokreślony. Aldona Salamon, zastępca dyrektora administracyjno-finansowego ds. kadr i płac zwraca uwagę, ze w firmie pracownicy są największym zasobem. - Stanowią oni siłę napędową jej funkcjonowania, a ich wiedza, kompetencje i umiejętności determinują potencjał rozwojowy spółki.

Aby wzmocnić zaangażowanie pracownika w życie spółki, dwa lata temu uruchomiono specjalny program "Xella it's you". Jego celem jest kształtowanie poczucia integracji z firmą, co w konsekwencji ma sprzyjać jej rozwojowi. O wyborze takiej strategii zdecydowało przekonanie zarządu, że tylko dobrze poinformowany, autentycznie zaangażowany i mający poczucie przynależności do organizacji pracownik podejmuje decyzje, gwarantujące osiąganie wyznaczonych celów strategicznych firmy.

Producent nie boi się zatrudniania młodych. - Chętnie przyjmujemy absolwentów zaraz po zakończeniu nauki. Stawiamy na ich innowacyjność i otwartość - mówi Aldona Salomon.  Co więcej, świeżo upieczona kadra może liczyć na podnoszenie swoich kwalifikacji. Pracownicy mają finansowane szkolenia, kursy czy studia  podyplomowe. - Mamy pełną świadomość, że nasi pracownicy muszą rozwijać się z firmą, a szkolenia i rozwój kadry stanowią warunek konieczny osiągnięcia zamierzonych przez nas rezultatów - mówi Piotr Babst, prezes Xella Polska.

Solidny pracodawca to taki, który zapewnia przyjazną atmosferę w pracy, właściwą komunikację wewnętrzną i relacje między pracownikami. Gwarantuje atrakcyjne wynagrodzenie. Aldona Salamon zapewnia, że w Xella tak właśnie jest. - Dążymy do zapewnienia pracownikom stabilizacji bytowej, poprzez tworzenie optymalnych warunków na stanowiskach pracy, atrakcyjnego i adekwatnego do wkładu pracy systemu wynagradzania oraz możliwości korzystania z pakietu socjalnego, w tym również Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych - mówi.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej