Soletanche zaczyna rok pod nowym adresem

2023-01-15 21:44
Biurowiec SPARK Warszawa
Autor: Soletanche Spark C jest budynkiem biurowo-usługowym klasy A, Powstał przy użyciu technologii przyjaznych dla środowiska i osiągnął certyfikat LEED na poziomie Platinum

Soletanche Polska zmienia lokalizację biura głównego. Nowy adres to Aleja Solidarności 173 w Warszawie. Zarząd zdecydował o przeniesieniu biura do kompleksu biurowego SPARK.

Soletanche walczy o niższy ślad węglowy

Soletanche od 2016 roku zajmowała biuro przy ul. Powązkowskiej w budynku Irydion, które wcześniej znajdowało się przy ul. Kochanowskiego. Lokalizacja na tzw. bliskiej Woli ma wesprzeć działania w kierunku obniżenia emisji CO₂.

Budynek SPARK ma świetną lokalizację. Można tu dojechać metrem, tramwajem oraz autobusem, jest tu również dobry dojazd hulajnogą czy rowerem. Obiekt jest przyjazny wszystkim użytkownikom miasta, którzy dbają o zmniejszenie emisji CO₂. Na rowerzystów czeka tu podziemny parking. Szatnia jest wyposażona w prysznice i lockery. Do parkingu podziemnego można dostać się specjalną windą przeznaczoną dla rowerów. Właściciele samochodów o napędzie elektrycznym również będą bardzo zadowoleni. Każde miejsce parkingowe wyposażone jest dostęp do prądu. Dodatkowo budynek ma stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Zielony biurowiec SPARK

Spark C jest budynkiem biurowo-usługowym klasy A, obejmuje około 12000 m2 powierzchni najmu, Obiekt został stworzony w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa. Powstał przy użyciu technologii przyjaznych dla środowiska i osiągnął certyfikat LEED na poziomie Platinum. Standard ten, wraz z certyfikatem WELL Shell & Core, który gwarantuje użytkownikom najwyższy komfort pracy.

SPARK to:

 • Mniejsze zużycie energii na poziomie min. 26%
 • Efektywny system klimatyzacji oparty na belkach chłodniczych
 • Efektywny system wentylacji, wspomagany chłodnym powietrzem z zewnątrz
 • Wszystkie miejsca postojowe garażu z możliwością ładowania aut z napędem elektrycznym
 • Strefowa kontrola temperatury w pomieszczeniach
 • System BMS kontrolujący prace urządzeń w budynku
 • Wykorzystanie materiałów lokalnych i z recyklingu
 • Dostęp do światła dziennego dla min. 75% powierzchni i widoków na zewnątrz dla min. 90% powierzchni
 • Energooszczędne oświetlenie oraz czujniki ruchu sterujące oświetleniem w częściach wspólnych
 • Do 30% więcej świeżego powietrza, co przekłada się na dobre samopoczucie i wzrost wydajności użytkowników
 • Stojaki na rowery i prysznice dla rowerzystów w budynku
 • Efektywny system ograniczenia zużycia wody - mniejsze zużycie min. 40%

Soletache stawia na komfort pracy

Budynek SPARK jest pierwszym w Polsce projektem z wyjątkowym certyfikatem WELL Shell & Core. Gwarantuje on, że środowisko pracy jest najlepsze z najlepszych i w pozytywny sposób wpływa na zdrowie i samopoczucie osób pracujących w jego wnętrzach. WELL jest wiodącym standardem, koncentrującym się na zdrowiu człowieka i jego samopoczuciu. Standard ten uwzględnia ponad 100 różnych czynników wpływających na jakość życia w budynku. Certyfikacja WELL powstała w oparciu o badania naukowe z dziedziny medycyny. W ich trakcie sprawdzano wpływ, jaki na nasze zdrowie i samopoczucie mają budynki, w których spędzamy do 90 % naszego czasu.

Aktywności na rzecz zmniejszenia wpływu naszej działalności operacyjnej na środowisko są bardzo istotne w strategii Soletanche. Nie ukrywam, że wybierając siedzibę kierowaliśmy się również takimi aspektami jak: energooszczędność, czy rozwiązania SMART. Dodatkowo zależało nam, aby budynek był komfortowy. Szczególnie ważne było dla nas czyste powietrze oraz infrastruktura wspierająca aktywność fizyczną. Od dwóch lat realizujemy działania w programie pod hasłem Zdrowie w budowie, jestem przekonany, że budynek SPARK pomoże nam wspierać te działania – wyjaśnia Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej