Soletanche zaczyna rok pod nowym adresem

2023-01-15 21:44
Biurowiec SPARK Warszawa
Autor: Soletanche Spark C jest budynkiem biurowo-usługowym klasy A, Powstał przy użyciu technologii przyjaznych dla środowiska i osiągnął certyfikat LEED na poziomie Platinum

Soletanche Polska zmienia lokalizację biura głównego. Nowy adres to Aleja Solidarności 173 w Warszawie. Zarząd zdecydował o przeniesieniu biura do kompleksu biurowego SPARK.

Soletanche walczy o niższy ślad węglowy

Soletanche od 2016 roku zajmowała biuro przy ul. Powązkowskiej w budynku Irydion, które wcześniej znajdowało się przy ul. Kochanowskiego. Lokalizacja na tzw. bliskiej Woli ma wesprzeć działania w kierunku obniżenia emisji CO₂.

Budynek SPARK ma świetną lokalizację. Można tu dojechać metrem, tramwajem oraz autobusem, jest tu również dobry dojazd hulajnogą czy rowerem. Obiekt jest przyjazny wszystkim użytkownikom miasta, którzy dbają o zmniejszenie emisji CO₂. Na rowerzystów czeka tu podziemny parking. Szatnia jest wyposażona w prysznice i lockery. Do parkingu podziemnego można dostać się specjalną windą przeznaczoną dla rowerów. Właściciele samochodów o napędzie elektrycznym również będą bardzo zadowoleni. Każde miejsce parkingowe wyposażone jest dostęp do prądu. Dodatkowo budynek ma stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Zielony biurowiec SPARK

Spark C jest budynkiem biurowo-usługowym klasy A, obejmuje około 12000 m2 powierzchni najmu, Obiekt został stworzony w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa. Powstał przy użyciu technologii przyjaznych dla środowiska i osiągnął certyfikat LEED na poziomie Platinum. Standard ten, wraz z certyfikatem WELL Shell & Core, który gwarantuje użytkownikom najwyższy komfort pracy.

SPARK to:

 • Mniejsze zużycie energii na poziomie min. 26%
 • Efektywny system klimatyzacji oparty na belkach chłodniczych
 • Efektywny system wentylacji, wspomagany chłodnym powietrzem z zewnątrz
 • Wszystkie miejsca postojowe garażu z możliwością ładowania aut z napędem elektrycznym
 • Strefowa kontrola temperatury w pomieszczeniach
 • System BMS kontrolujący prace urządzeń w budynku
 • Wykorzystanie materiałów lokalnych i z recyklingu
 • Dostęp do światła dziennego dla min. 75% powierzchni i widoków na zewnątrz dla min. 90% powierzchni
 • Energooszczędne oświetlenie oraz czujniki ruchu sterujące oświetleniem w częściach wspólnych
 • Do 30% więcej świeżego powietrza, co przekłada się na dobre samopoczucie i wzrost wydajności użytkowników
 • Stojaki na rowery i prysznice dla rowerzystów w budynku
 • Efektywny system ograniczenia zużycia wody - mniejsze zużycie min. 40%

Soletache stawia na komfort pracy

Budynek SPARK jest pierwszym w Polsce projektem z wyjątkowym certyfikatem WELL Shell & Core. Gwarantuje on, że środowisko pracy jest najlepsze z najlepszych i w pozytywny sposób wpływa na zdrowie i samopoczucie osób pracujących w jego wnętrzach. WELL jest wiodącym standardem, koncentrującym się na zdrowiu człowieka i jego samopoczuciu. Standard ten uwzględnia ponad 100 różnych czynników wpływających na jakość życia w budynku. Certyfikacja WELL powstała w oparciu o badania naukowe z dziedziny medycyny. W ich trakcie sprawdzano wpływ, jaki na nasze zdrowie i samopoczucie mają budynki, w których spędzamy do 90 % naszego czasu.

Aktywności na rzecz zmniejszenia wpływu naszej działalności operacyjnej na środowisko są bardzo istotne w strategii Soletanche. Nie ukrywam, że wybierając siedzibę kierowaliśmy się również takimi aspektami jak: energooszczędność, czy rozwiązania SMART. Dodatkowo zależało nam, aby budynek był komfortowy. Szczególnie ważne było dla nas czyste powietrze oraz infrastruktura wspierająca aktywność fizyczną. Od dwóch lat realizujemy działania w programie pod hasłem Zdrowie w budowie, jestem przekonany, że budynek SPARK pomoże nam wspierać te działania – wyjaśnia Hubert Tomczak, dyrektor zarządzający Soletanche Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej