Składy Węgla mają biznes pod kontrolą

2013-12-13 14:40
Składy Węgla wprowadziły nowy system kontroli
Autor: Składy Węgla

Gdy firma prowadzi działalność w terenie, przy braku skutecznej kontroli, może to prowokować nieprawidłowości i  obniżanie standardów ze szkodą dla wizerunku. Właśnie to sprawiło, że Składy Węgla opracowały i wprowadziły nowatorski system kontroli firmy i chcą się nim podzielić.       

Wprowadzony właśnie przez Składy Węgla system kontroli odzwierciedla specyfikę działalności. Na terenie całego kraju firma ma rozlokowanych 350 składów, z których niektóre oddalone są nawet po kilkaset kilometrów od głównej siedziby. Nie sprawdziły się w pełni kamery montowane w oddziałach firmy, systemy alarmowe, procedury sprzedaży i  nadzór bezpośredni.
Od teraz każda osoba sprawująca kontrolę w Składach Węgla ma możliwość obserwowania na monitorze 9 składów podłączonych online. Drugim ogniwem jest nadzór GPS nad trasami dostaw do klienta firmowym transportem. Trzecim jest nadzór nad systemem sprzedażowym, a czwartym nadzór online systemu  wagowego. Piątym elementem nowego systemu kontroli w Składach Węgla jest nadzór bezpośredni, który wchodzi w zakres obowiązków kadry mobilnych pracowników Działu Kontroli, który jest ogniwem łączącym nieprawidłowości wykryte przez nadzór elektroniczny a wyciąganiem konsekwencji ewentualnych nieprawidłowości.

Jak zapewnia Tomasz Ritter, dyrektor Działu Kreacji i Wdrożeń, system kontroli pozostaje nadal otwarty i będzie modyfikowany w zależności od potrzeb i firmy i branży.
To ciekawe rozwiązanie problemów z kontrolą prowadzonej działalności. Niech nowe przedsięwzięcie Składów Węgla zainspiruje inne firmy, również z innych obszarów rynku, gdzie brak skutecznego nadzoru szkodzi biznesowi i klientom...

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej