Skanska zabiera się za deweloperkę

2012-08-01 14:35
Skanska_Park Ostrobramska_1
Autor: brak danych

Dotąd na rynku polskim znaliśmy firmę Skanska w roli wykonawcy, potem została również deweloperem powierzchni biurowych, a teraz dywersyfikując działalność wchodzi także na deweloperski rynek mieszkaniowy.

Tak więc mamy obecnie Skanską SA - wykonawstwo, Skanską Property Poland - powierzchnie biurowe i do tej grupy dołączyła właśnie Skanska Residential Development Poland - deweloper mieszkaniowy.
Skanska Residential Development jest zanym deweloperem mieszkaniowym w Szwecji, Norwegii, Finlandii i Estonii, od niedawna prowadzi również inwestycje w Anglii, Czechach i na Słowacji.

– Skanska Residential Development Poland bazuje na 125-letnim doświadczeniu koncernu, łącząc je z innowacyjnym, wywodzącym się ze skandynawskich korzeni sposobem myślenia o przestrzeni, zgodnie z którym funkcjonalność, estetyka i szacunek do natury zawsze powinny iść ze sobą w parze – zapewnia Michał Melaniuk, wiceprezes Skanska Residential Development Poland. – Obecna sytuacja, wywołana kryzysem finansowym, nie rozpieszcza deweloperów. Jednak rynek sprzyja obecnie firmom takim jak nasza, czyli doświadczonym, z mocnym zapleczem finansowym.

Nowa deweloperska spółka firmy Skanska już przystąpiła do działania z projektem mieszkaniowym „Park Ostrobramska” w Warszawie. Na 7-hektarowej działce wybudowanych zostanie 1600 mieszkań. Swoje proekologiczne standardy budowania firma potwierdza certyfikatami GreenBuilding przyznawanymi przez Komisję Europejską oraz LEED Platinum i Gold nadawanymi przez U.S. Green Building Council.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej