Skanska SA ma nowego prezesa

2009-09-11 11:14
Krzysztof Andrulewicz, nowy prezes zarządu Skanska SA w Polsce
Autor: Skanska SA Krzysztof Andrulewicz, nowy prezes zarządu Skanska SA w Polsce.

Nowym prezesem zarządu Skanska SA został Krzysztof Andrulewicz, wcześniej członek zarządu i dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego. Roman Wieczorek, dotychczasowy prezes Skanska w Polsce obejmie od 1 stycznia 2010 r. stanowisko wiceprezesa wykonawczego Zarządu Grupy Skanska AB w Sztokholmie. Będzie odpowiedzialny za działalność korporacji w Polsce i w Czechach oraz rozwój na terenie Europy Środkowej.

- Krzysztof Andrulewicz przeszedł wszystkie szczeble kariery w firmie budowlanej. Co ważne, wszystkie w Skanska SA. To człowiek, który przez ostatnie lata z wielkim powodzeniem kierował działalnością Skanska w obszarze budownictwa ogólnego. Jest też współautorem wszystkich zmian strategicznych, jakie przechodziliśmy w Skanska w ostatnich latach. Jestem więc spokojny o to, ż firma w Polsce będzie się nadal dynamicznie rozwijać - mówi Roman Wieczorek.

- Zarządzanie taką firmą to duża satysfakcja, ale i wielka odpowiedzialność. Energii i entuzjazmu dodaje mi świadomość, że kierował będę firmą, w której ludzie potrafią nie tylko angażować się w swoją pracę, ale czerpią też z niej radość i satysfakcję — zapewnia Krzysztof Andrulewicz. - Nasza branża nie jest łatwa nawet w okresie prosperity, ale szczególnym wyzwaniem jest utrzymywanie pozycji lidera na tak trudnym rynku, jaki obserwujemy dzisiaj. Przy atutach, jakie ma Skanska jest to jednak zadanie o wiele prostsze. Z portfelem zamówień na około 5,7 mld zł i uzasadnioną nadzieją na rychłe podpisanie kolejnych dużych umów patrzymy na ten rok, a także przyszły z optymizmem — dodaje prezes.

Roman Wieczorek pełnił funkcję prezesa Zarządu Skanska w Polsce od 2005 r. Wcześniej był członkiem Zarządu i odegrał kluczowa rolę w zakończonym sukcesem kilkuletnim procesie restrukturyzacji działalności Skanska na polskim rynku.
- Mój awans do Zarządu Grupy Skanska odbieram jako niewątpliwy zaszczyt, ale też jako niezwykle ważną ocenę, jaką wystawili naszym działaniom w Polsce członkowie Rady Nadzorczej koncernu Skanska i jej główny Zarząd. Dla mnie jest to kolejny dowód, że skuteczność zależy nie tylko od dobrej strategii, ale i od determinacji i uporu całego zespołu w dążeniu do celu. Mam ogromne szczęście i przywilej, że pracowałem dotąd z ludźmi, którzy doskonale to rozumieją — podkreśla Roman Wieczorek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej