Skanska największym podatnikiem z branży budowlanej

2014-07-17 17:36
Krzysztof Andrulewicz, Skanska SA
Autor: Skanska SA Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska SA

Potwierdza się, że gdy budownictwo dobrze się ma, to zyskuje na tym cała gospodarka. Obecnie branża nie ma się najlepiej, ale są firmy, które kręcą koniunkturę. Nalezy do nich Skanska, która spośród firm budowlanych najbardziej zasila budżet państwa. 

- Cieszymy się, że Skanska znalazła się na liście firm, które wpłacają najwięcej do budżetu, wspierając w ten sposób gospodarkę naszego kraju. Osiągamy stabilne przychody, stale rozszerzamy swoją działalność w Polsce i bierzemy aktywny udział w rozwoju kraju. Chcemy jednak być liderem rynku nie tylko w zakresie przychodów i rentowności, ale także wzmocnić i utrzymać naszą pozycję lidera w zakresie bezpieczeństwa pracy, etyki w biznesie, zielonego budownictwa i jakości – podkreśla Krzysztof Andrulewicz, prezes zarządu Skanska SA.

Skanska należy do światowych liderów firm zajmujących się budownictwem i prowadzących działalność deweloperską. Podobnie w Polsce, Grupa Skanska jest obecna na rynku generalnego wykonawstwa oraz jako deweloper  nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, angażuje się także w partnerstwa publiczno-prywatne.
W najbliższych miesiącach Skanska planuje przyjąć do pracy w Polsce ok. 800 osób. Do 2015 roku firma budowlana zamierza podwoić sprzedaż w stosunku do roku 2011. Skanska Property Poland planuje kupno działek pod kolejne inwestycje biurowe w największych miastach Polski, a Skanska Residential Development zamierza rozpocząć budowę kolejnych osiedli mieszkaniowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej