Skanska buduje i zatrudnia

2015-10-19 17:33
Praca w Skanska
Autor: Skanska SA Skanska jest uznawana za jednego z najlepszych pracodawców w budownictwie 

To dobry rok dla firmy Skanska w Polsce. Jest obecnie najlepiej sytuowaną spółką giełdową (zamieniła się miejscami z Budimeksem), prowadzi najwięcej budów i jest największym pracodawcą na rynku budowlanym.  Od początku roku firma dała pracę 570 osobom, a do końca roku planuje zatrudnić jeszcze kolejnych 400.

Skanska zatrudnia obecnie w Polsce 7700 osób. Wśród nowo zatrudnionych są pracownicy produkcyjni, wykwalifikowani specjaliści, ale również młodzi inżynierowie, którzy uczestniczyli w Programie Praktyk Letnich Skanska.
Przypomnijmy, że Skanska w Polsce prowadzi działalność budowlaną oraz deweloperską w segmentach mieszkaniowym i biurowym. Powstają też nowe oddziały firmy kolejnych miastach. W lipcu tego otwarto np. oddział budownictwa ogólnego i inżynieryjnego w Białymstoku, poszerzono o budownictwo ogólne działalność oddziału w Olsztynie. W 2014 roku Skanska zrealizowała ponad 1300 kontraktów w całej Polsce i były to projekty zaliczane do tych największych, ale również średnie i małe. Do projektów związanych z infrastrukturą utworzono specjalną jednostkę.
- Poszukujemy specjalistów z uprawnieniami nie tylko w obszarze budownictwa ogólnego, drogowego i mostowego. Obecnie szukamy na przykład specjalistów w branży elektrycznej: menedżerów projektów, kierowników robót, inżynierów i majstrów z doświadczeniem w wykonawstwie oraz realizacji sieci wewnętrznych i zewnętrznych. Oferujemy pracę również w obszarach wspierających biznes, tj. szeroko rozumianych finansów i HR, informatycznych systemów biznesowych w osobach analityków. Jak co roku mamy ciekawą ofertę dla młodych inżynierów, którzy po odbyciu praktyk i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji mogą dalej rozwijać się i zdobywać doświadczenie w nmaszej firmie – informuje Katarzyna Skorupka-Podziewska, dyrektor ds. zarządzania zasobami ludzkimi w Skanska SA.
Na terenie województwa mazowieckiego firma chce właśnie zatrudnić kilkanaście osób z doświadczeniem – kierowników budowy oraz kierowników robót o specjalizacji ogólnobudowlanej, elektrycznej i sanitarnej.

Poszukiwani są również pracownicy do segmentu deweloperskiego w Skanska Property Poland i w Skanska Residential Development Poland.
 - Szukamy osób o różnych kompetencjach, które uzupełnią umiejętności całego zespołu. Dla przykładu, jeśli menadżer projektu jest architektem, do jego zespołu poszukujemy osób, które wniosą inne, komplementarne umiejętności i doświadczenie, np. wiedzę ekonomiczną – informuje Katarzyna Olczak, dyrektor ds. personalnych, odpowiedzialna za HR w spółkach biurowych i mieszkaniowych Skanska.

Przypomnijmy, że Skanska od dawna bardzo dobrą opinię jako pracodawca. W roku 2015 już po raz ósmy z rzędu zajęła pierwsze miejsce w rankingu Firma dla Inżyniera i po raz szósty tytuł „Most Attractive Employer” w kategorii „Inżynieria” w największym badaniu opinii studentów w Polsce przeprowadzanym przez Universum, w 2014 Skanska  ranking „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów” opracowanym przez firmę Antal International.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej