Sika z sukcesem domyka przejęcie MBCC i wzmacnia pozycję jako lider zrównoważonego rozwoju w światowej branży budowlanej

2023-05-17 13:13 Materiał sponsorowany
SIKA I MBCC GROUP
Autor: Sika

Sika sfinalizowała przejęcie Grupy MBCC po otrzymaniu wszystkich niezbędnych aprobat prawnych. Dzięki tej wysoce komplementarnej transakcji firma wzmacnia swój zasięg geograficzny zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Poszerza tym samym swoją gamę produktów i usług w pełnym cyklu życia budynku oraz przyspiesza zrównoważoną transformację branży budowlanej.

MBCC Group, z siedzibą w Mannheim w Niemczech, dawniej należąca do spółki zależnej Lone Star Funds, prowadzi działalność w zakresie systemów konstrukcyjnych i systemów domieszek. Aby domknąć transakcję oraz spełnić wymogi regulacyjne, Sika sprzedała aktywa z Grupy MBCC z zakresu domieszek chemicznych w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Europie, Australii i Nowej Zelandii przekazując tą część biznesu grupie kapitałowej o międzynarodowym zasięgu/ funduszowi kapitałowemu Cinven. Firma przejęta przez Sika wygenerowała sprzedaż 2,1 miliarda CHF w 2022 roku, zatrudnia 6200 osób i prowadzi działalność w ponad 60 krajach i  95 zakładach produkcyjnych.

Thomas Hasler, CEO: „To historyczny czas dla Sika. Z radością witamy pracowników MBCC w naszej rodzinie. Wyruszamy razem w ekscytującą podróż tworząc wspólnie historię rozwoju firmy. Razem zapewnimy naszym klientom lepszą, światowej klasy wydajność i opracujemy bardziej innowacyjne i zrównoważone rozwiązania”.

Po pomyślnym domknięciu fuzji, portfolio zrównoważonych produktów Sika zostanie dodatkowo wzbogacone o innowacyjne technologie MBCC. Dzięki temu zaoferuje szeroką i wszechstronną gamę rozwiązań umożliwiających zrównoważoną transformację branży budowlanej, co pomoże klientom w redukcji ich śladu węglowego.

Klienci odniosą korzyści z udoskonalonej i wydajniejszej sieci dystrybucji we wszystkich obszarach rynku budowlanego. Sika spodziewa się wygenerować roczne synergie w przedziale od 160 do 180 CHF mln do 2026 r. Połączona Grupa ma osiągnąć sprzedaż przekraczającą 12 mld CHF w 2023 r.

PROFIL KORPORACYJNY SIKA

Sika jest firmą zajmującą się specjalistyczną chemią budowlaną, która ma wiodącą pozycję w zakresie rozwoju i produkcji systemów i produktów do klejenia, uszczelniania, tłumienia, wzmacniania i ochrony w sektorze budowlanym i motoryzacyjnym.

Sika ma filie w 101 krajach na całym świecie i produkuje w ponad 300 fabrykach. Ponad 27 500 pracowników wygenerowało roczną sprzedaż w wysokości 10,49 mld CHF w 2022 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej