Sika z sukcesem domyka przejęcie MBCC i wzmacnia pozycję jako lider zrównoważonego rozwoju w światowej branży budowlanej

2023-05-17 13:13 Materiał sponsorowany
SIKA I MBCC GROUP
Autor: Sika

Sika sfinalizowała przejęcie Grupy MBCC po otrzymaniu wszystkich niezbędnych aprobat prawnych. Dzięki tej wysoce komplementarnej transakcji firma wzmacnia swój zasięg geograficzny zarówno w skali globalnej, jak i lokalnej. Poszerza tym samym swoją gamę produktów i usług w pełnym cyklu życia budynku oraz przyspiesza zrównoważoną transformację branży budowlanej.

MBCC Group, z siedzibą w Mannheim w Niemczech, dawniej należąca do spółki zależnej Lone Star Funds, prowadzi działalność w zakresie systemów konstrukcyjnych i systemów domieszek. Aby domknąć transakcję oraz spełnić wymogi regulacyjne, Sika sprzedała aktywa z Grupy MBCC z zakresu domieszek chemicznych w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Europie, Australii i Nowej Zelandii przekazując tą część biznesu grupie kapitałowej o międzynarodowym zasięgu/ funduszowi kapitałowemu Cinven. Firma przejęta przez Sika wygenerowała sprzedaż 2,1 miliarda CHF w 2022 roku, zatrudnia 6200 osób i prowadzi działalność w ponad 60 krajach i  95 zakładach produkcyjnych.

Thomas Hasler, CEO: „To historyczny czas dla Sika. Z radością witamy pracowników MBCC w naszej rodzinie. Wyruszamy razem w ekscytującą podróż tworząc wspólnie historię rozwoju firmy. Razem zapewnimy naszym klientom lepszą, światowej klasy wydajność i opracujemy bardziej innowacyjne i zrównoważone rozwiązania”.

Po pomyślnym domknięciu fuzji, portfolio zrównoważonych produktów Sika zostanie dodatkowo wzbogacone o innowacyjne technologie MBCC. Dzięki temu zaoferuje szeroką i wszechstronną gamę rozwiązań umożliwiających zrównoważoną transformację branży budowlanej, co pomoże klientom w redukcji ich śladu węglowego.

Klienci odniosą korzyści z udoskonalonej i wydajniejszej sieci dystrybucji we wszystkich obszarach rynku budowlanego. Sika spodziewa się wygenerować roczne synergie w przedziale od 160 do 180 CHF mln do 2026 r. Połączona Grupa ma osiągnąć sprzedaż przekraczającą 12 mld CHF w 2023 r.

PROFIL KORPORACYJNY SIKA

Sika jest firmą zajmującą się specjalistyczną chemią budowlaną, która ma wiodącą pozycję w zakresie rozwoju i produkcji systemów i produktów do klejenia, uszczelniania, tłumienia, wzmacniania i ochrony w sektorze budowlanym i motoryzacyjnym.

Sika ma filie w 101 krajach na całym świecie i produkuje w ponad 300 fabrykach. Ponad 27 500 pracowników wygenerowało roczną sprzedaż w wysokości 10,49 mld CHF w 2022 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej