Sika AG przejęła MBCC Group

2021-11-16 11:47
Sika AG przejęła w listopadzie 2021 MBCC Group
Autor: MBCC Group Sika AG przejęła w listopadzie 2021 MBCC Group

Sika AG, szwajcarski producent chemii budowlanej na polskim rynku działający od 30 lat, poinformowała o przejęciu MBCC Group (wcześniej BASF Construction Chemicals). To oznacza, że Sika już wkrótce poszerzy swoją gamę produktów i usług z zakresu chemii budowlanej o komplementarne portfolio zakupionej marki.

Transakcja przejęcia kosztowała ponad 5 mld euro. Podpisanie w listopadzie 2021 ostatecznej umowy między Sika AG i spółką zależną Lone Star Funds przypieczętowało branżowe przejęcie MBCC Group. To przedsięwzięcie jest elementem „Strategii Wzrostu Sika 2023”. 

Chemia budowlana nie kojarzy się potocznie z tzw. czystą produkcją, a jednak dążenie do rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu jak największej dbałości o środowisko naturalne leży u podstaw działalności obu firm, a od teraz ich wspólnym celem jest realizowanie idei zrównoważonego wzrostu biznesowego. 

– Nadszedł właściwy moment, aby przyspieszyć naszą strategię wzrostu i wzmocnić naszą pozycję jako lidera zrównoważonego rozwoju w globalnym przemyśle budowlanym. Połączenie produktów Sika i MBCC zapewni kompletną ofertę i doświadczenie w pełnym cyklu procesu budowlanego, w czterech z pięciu podstawowych technologii Sika i siedmiu z ośmiu docelowych rynków Sika, w tym polskim. Ponadto, przejęcie wzmocni naszą pozycję geograficzną, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej – skomentował zmiany Zoran Iljadica, prezes zarządu Sika Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej