Sika AG przejęła MBCC Group

2021-11-16 11:47
Sika AG przejęła w listopadzie 2021 MBCC Group
Autor: MBCC Group Sika AG przejęła w listopadzie 2021 MBCC Group

Sika AG, szwajcarski producent chemii budowlanej na polskim rynku działający od 30 lat, poinformowała o przejęciu MBCC Group (wcześniej BASF Construction Chemicals). To oznacza, że Sika już wkrótce poszerzy swoją gamę produktów i usług z zakresu chemii budowlanej o komplementarne portfolio zakupionej marki.

Transakcja przejęcia kosztowała ponad 5 mld euro. Podpisanie w listopadzie 2021 ostatecznej umowy między Sika AG i spółką zależną Lone Star Funds przypieczętowało branżowe przejęcie MBCC Group. To przedsięwzięcie jest elementem „Strategii Wzrostu Sika 2023”. 

Chemia budowlana nie kojarzy się potocznie z tzw. czystą produkcją, a jednak dążenie do rozwoju przy jednoczesnym zachowaniu jak największej dbałości o środowisko naturalne leży u podstaw działalności obu firm, a od teraz ich wspólnym celem jest realizowanie idei zrównoważonego wzrostu biznesowego. 

– Nadszedł właściwy moment, aby przyspieszyć naszą strategię wzrostu i wzmocnić naszą pozycję jako lidera zrównoważonego rozwoju w globalnym przemyśle budowlanym. Połączenie produktów Sika i MBCC zapewni kompletną ofertę i doświadczenie w pełnym cyklu procesu budowlanego, w czterech z pięciu podstawowych technologii Sika i siedmiu z ośmiu docelowych rynków Sika, w tym polskim. Ponadto, przejęcie wzmocni naszą pozycję geograficzną, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej – skomentował zmiany Zoran Iljadica, prezes zarządu Sika Poland.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej