Selena obserwuje znaczne pobudzenie w sektorze

2015-12-07 16:16
Produkcja w Selenie
Autor: brak danych

O wzrostach, nagrodach oraz planach opowiada Paweł Burdziakowski, dyrektor marketingu Seleny SA.

Jak Selena podsumowuje rok 2015 w branży budowlanej?
- Wartość produkcji budowlano-montażowej, mimo dynamiki na poziomie 1,5%, nie odzwierciedla całkowitego wzrostu gospodarczego w Polsce, który był ponad dwukrotnie wyższy. Jest jednak jasne, że i tak obserwujemy znaczne pobudzenie w naszym sektorze. Oczywiście, koniunktura w branży budowlanej rozkładała się bardzo różnie w poszczególnych segmentach rynku. Dla Seleny, jako kluczowego dostawcy materiałów chemii budowlanej, istotny był segment wykończenia wnętrz, który odnotował wzrosty, niestety, nie na tak spektakularnym poziomie jak przyrost dynamiki PKB. Sprzedaż silikonów, pian i klejów montażowych naszej wiodącej marki TYTAN Professional osiągnęła kilkuprocentowy przyrost i na pewno ten dobry wynik będziemy kontynuować w roku 2016.

Inne cele a propos produktów na nadchodzący rok?
- Zdaniem analityków branżowych, nadchodzący rok ma przynieść poprawę koniunktury zarówno na rynku inwestycyjnym, jak i w zakupach gospodarstw domowych. Dla nas będzie to okres dalszego wzmacniania pozycji, m.in. w segmencie hydroizolacji, gdzie planujemy znaczne poszerzenie oferty.

W 2015 roku Selena zdobyła wiele nagród biznesowych. Czy są takie, które dla firmy są szczególnie ważne?
- Faktycznie, było tych nagród sporo, co cieszy nas niezmiernie. Na pewno niezwykle istotna dla nas jest Gospodarcza Nagroda Prezydenta RP, powszechnie uznawana na najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw i instytutów w Polsce. Kategoria Trwały Sukces, w której zostaliśmy docenieni, dotyczy podmiotów odznaczających się od dziesięcioleci trwałym wzrostem oraz zrównoważonym rozwojem. Wygraliśmy również w plebiscycie gospodarczym PROUD OF YOU – DUMNI WAS, tutaj w kategorii Duma Regionu Województwa Dolnośląskiego.
Jednak najważniejszymi dla SELENY nagrodami są wyróżnienia dotyczące rozwiązań systemowych czy też konkretnych produktów, które potwierdzają wyjątkową jakość naszych materiałów. W kategorii piany i silikony – już po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Lidera Rynku Stolarki w tym segmencie, a nasza piana TYTAN Professional Energy 2020 tytuł Ekskluzywna Stolarka VIP. Powiększyliśmy też i tak pokaźną kolekcję statuetek TopBuilder dla najbardziej innowacyjnych produktów. Mamy ich już 30 (żadne przedsiębiorstwo nie zostało wyróżnione aż tyle razy – przyp. red.), a lada moment, bo 10 grudnia nasi Product Managerowie odbiorą kolejne cztery. No cóż … Najszerszy asortyment w branży zobowiązuje!

 

Pawel Burdziakowski selena
Autor: Selena Paweł Burdziakowski, dyrektor marketingu Seleny SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej