Selena ambasadorem Dolnego Śląska

2009-11-17 12:29

Wyróżnienie - Dolnośląska Nagroda Gospodarcza - przyznawane jest podmiotom gospodarczym, których działalność jest szczególnie istotna dla rozwoju regionu. Dolny Śląsk docenił Selenę za wiarygodność, nowoczesność i innowacyjność.

13 listopada br., podczas XI Dolnośląskiego Forum Politycznego i Gospodarczego w Krzyżowej w imieniu firmy Selena SA Dolnośląską Nagrodę Gospodarczą odebrał Przemysław Strzyż, brand & pr manager. Selena, producent i dystrybutor chemii budowlanej, została doceniona przez organizatorów za istotny wkład w rozwój i promocję regionu oraz tworzenie rynku pracy.

- Jesteśmy bardzo dumni z przyznanego nam wyróżnienia - mówi Andrzej Ulfig, prezes zarządu Selena SA - Szczególnie cieszy nas uznanie w regionie, gdzie zlokalizowana jest centrala naszej firmy. Produkty Grupy Selena są obecne na rynkach ponad 50 państw, a Selena SA jest liderem sprzedaży w kategorii pian montażowych i silikonów w Polsce. Jednak zawsze pamiętamy, że nasze korzenie znajdują się na Dolnym Śląsku. Tytuł ambasadora tego regionu to dla nas duży zaszczyt.

Selena SA powstała w roku 1992. W jej asortymencie początkowo znajdowały się poliuretanowe piany montażowe i uszczelniacze silikonowe. W ciągu zaledwie kilku lat firma zdobyła znaczącą pozycję na krajowym rynku specjalistycznej chemii budowlanej. Do tej pory na Dolnym Śląsku uruchomiono 3 zakłady produkujące uszczelniacze oraz piany poliuretanowe, a także fabrykę materiałów sypkich w Lubinie oraz klejów w Dzierżoniowie. Produkcja jest prowadzona wyłącznie w oparciu o własne receptury, opracowywane przez specjalistów działu badań i rozwoju.

- Dolny Śląsk to region przyjazny ludziom i gospodarce – mówi Przemysław Strzyż z Seleny. – To tutaj, dzięki zaangażowaniu i pomysłowości naszych pracowników powstają innowacyjne produkty uznane w Polsce i za granicą. Dynamiczny rozwój naszej firmy pokazuje inwestorom, że Dolny Śląsk to dobre miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej.

Dolnośląska Nagroda Gospodarcza przyznawana jest przez kapitułę, na której czele stoi marszałek województwa - Marek Łapiński, Rada Inicjatorów oraz przedstawiciele samorządów, organizacji gospodarczych i środowisk naukowych regionu.

Dolnośląska Nagroda Gospodarcza
Autor: Selena SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej