Sławomir Lis nowym prezesem SigmaKalon Deco Polska

2007-11-16 13:38
Sławomir Lis nowym prezesem SigmaKalon Deco Polska
Autor: Sigmakalon Deco Polska Sławomir Lis nowym prezesem SigmaKalon Deco Polska

"To ludzie, ich praca i zaangażowanie tworzą firmę" - twierdzi Sławomir Lis, nowy prezes zarządu SigmaKalon Deco Polska. Otwarty na współpracę z ludźmi twórca sukcesu Warta Glass Group źródło swoich sukcesów upatruje w strategii zarządzania.

Sławomir Lis przez ponad 13 lat pełnił funkcje zarządcze w różnych spółkach. Przez ostatnie cztery lata był związany z Warta Glass Group, gdzie jako prezes zarządu i jednocześnie dyrektor zarządzający przeprowadził istotne dla funkcjonowania spółki zmiany. Pod jego kierownictwem ta mała, lokalna, wymagająca doinwestowania i zmiany kultury organizacyjnej firma rozwinęła się w jedną z trzech największych grup kapitałowych, działających na polskim rynku opakowań szklanych. Wcześniej Lis piastował stanowiska zarządcze w takich firmach jak: Euroverlux Ltd. Gniezno, niemieckiej firmie G+J Gruner + Jahr, Frąckowiak i Partnerzy (poznańska grupa konsultingowa), Oficyna Wydawnicza Torpress. Pracował również dla Egon Zehnder International Ltd., jako konsultant ds. zarządzania.

Źródło swoich sukcesów Sławomir Lis upatruje w strategii zarządzania, którą realizuje. Jak sam o sobie mówi: "Jestem otwarty na współpracę z ludźmi i wychodzę z założenia, że cele firmy, oraz kierunki działania należy wypracowywać wspólnie. To ludzie, ich praca i zaangażowanie tworzą firmę".
Jest absolwentem wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Poznańskiego. Wykształcenie pogłębił studiami MBA w INSEAD, Fontainebleau we Francji. Płynnie posługuje się językiem angielskim, a dodatkowo również francuskim, niemieckim i rosyjskim. Uprawia sporty: nurkowanie, żeglarstwo, jazdę na rowerze górskim i rolkach.

Greg Molyneux, dotychczasowy prezes zarządu, po trzech latach pracy  w Polsce, od 1 stycznia 2008 r. obejmie funkcję dyrektora zarządzającego Deco Wielka Brytania i Irlandia.

Sławomir Lis
Autor: Sigmakalon Deco Polska Sławomir Lis, Prezes Zarządu SKDP
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej