Sławomir Lis nowym prezesem SigmaKalon Deco Polska

2007-11-16 13:38
Sławomir Lis nowym prezesem SigmaKalon Deco Polska
Autor: Sigmakalon Deco Polska Sławomir Lis nowym prezesem SigmaKalon Deco Polska

"To ludzie, ich praca i zaangażowanie tworzą firmę" - twierdzi Sławomir Lis, nowy prezes zarządu SigmaKalon Deco Polska. Otwarty na współpracę z ludźmi twórca sukcesu Warta Glass Group źródło swoich sukcesów upatruje w strategii zarządzania.

Sławomir Lis przez ponad 13 lat pełnił funkcje zarządcze w różnych spółkach. Przez ostatnie cztery lata był związany z Warta Glass Group, gdzie jako prezes zarządu i jednocześnie dyrektor zarządzający przeprowadził istotne dla funkcjonowania spółki zmiany. Pod jego kierownictwem ta mała, lokalna, wymagająca doinwestowania i zmiany kultury organizacyjnej firma rozwinęła się w jedną z trzech największych grup kapitałowych, działających na polskim rynku opakowań szklanych. Wcześniej Lis piastował stanowiska zarządcze w takich firmach jak: Euroverlux Ltd. Gniezno, niemieckiej firmie G+J Gruner + Jahr, Frąckowiak i Partnerzy (poznańska grupa konsultingowa), Oficyna Wydawnicza Torpress. Pracował również dla Egon Zehnder International Ltd., jako konsultant ds. zarządzania.

Źródło swoich sukcesów Sławomir Lis upatruje w strategii zarządzania, którą realizuje. Jak sam o sobie mówi: "Jestem otwarty na współpracę z ludźmi i wychodzę z założenia, że cele firmy, oraz kierunki działania należy wypracowywać wspólnie. To ludzie, ich praca i zaangażowanie tworzą firmę".
Jest absolwentem wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Poznańskiego. Wykształcenie pogłębił studiami MBA w INSEAD, Fontainebleau we Francji. Płynnie posługuje się językiem angielskim, a dodatkowo również francuskim, niemieckim i rosyjskim. Uprawia sporty: nurkowanie, żeglarstwo, jazdę na rowerze górskim i rolkach.

Greg Molyneux, dotychczasowy prezes zarządu, po trzech latach pracy  w Polsce, od 1 stycznia 2008 r. obejmie funkcję dyrektora zarządzającego Deco Wielka Brytania i Irlandia.

Sławomir Lis
Autor: Sigmakalon Deco Polska Sławomir Lis, Prezes Zarządu SKDP
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej