Saint-Gobain Construction Products Polska liderem innowacji w sektorze budownictwa

2012-10-26 16:56

Grupa Saint-Gobain, do której należy Saint-Gobain Construction Products Polska, kładzie ogromny nacisk na innowacje, przeznaczając rocznie ponad 400 mln EUR na badania naukowe.

Naukowcy z Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN opracowują Listę 500 Najbardziej Innowacyjnych Firm w Polsce. Na jej podstawie tygodnik Wprost publikuje ranking liderów innowacji w 7 sektorach gospodarki i nagradza je statuetką Innowatora.

W sektorze budownictwa w roku 2012 liderem innowacji została uznana firma Saint-Gobain Construction Products Polska. Saint-Gobain jest producentem materiałów do izolacji termicznej i akustycznej, systemów elewacyjnych i ociepleniowych, materiałów wykończeniowych oraz instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Do Saint-Gobain należą marki ISOVER, Rigips, Weber, Ecophon i PAM.

Tylko w ostatnim roku Saint-Gobain wprowadziło na rynek nowe produkty takie jak: ISOVER Multimax 30, ISOVER Super-Vent Plus, Rigips 4PRO™, weber.therm Lambda, Weber Leca® Keramzyt, PAM BLUTOP, Ecophon Master™ Rigid. Wszystkie produkty charakteryzują się wysokimi parametrami technicznymi, dbałością o środowisko, a ich produkcja jest zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej