Ryszard Florek i FAKRO z medalem KEN

2015-01-23 13:03
Szkolenie młodzieży w FAKRO
Autor: Fakro Szkolenie młodzieży w FAKRO

Szkolnictwo zawodowe w Polsce padło już wiele lat temu. Szczególnie ucierpiało na tym budownictwo, w którym brakuje fachowców w wielu zawodach. Dodatkowo, technologie w budownictwie wymagają coraz większej specjalizacji w wykonawstwie, czemu resztki zawodowej edukacji same nie są w stanie sprostać. Niektórzy pracodawcy związani z branżą budowlaną usiłują coś tu zmienić we własnym zakresie.

Wśród takich pracodawców jest firma FAKRO, która od 1999 roku współpracuje ze szkołami i uczelniami związanymi  z branżą. FAKRO co roku organizuje cykl szkoleń dla uczniów i nauczycieli z całej Polski. Program takich praktyk zawodowych obejmuje poznanie cyklu produkcyjnego okien dachowych, pokazy montażu okien i ćwiczenia praktyczne.

W ciągu 15 lat tej edukacyjnej działalności FAKRO odwiedziło już kilka tysięcy uczniów. To dla młodych ludzi okazja, by wraz z z ukończeniem szkoły móc się legitymować konkretnym doświadczeniem zawodowym. To daje im konkurencyjność na rynku pracy, szybciej znajdują zatrudnienie, bo pracodawcy doceniają, że już na starcie mają do czynienia z pracownikiem przeszkolonym.
- Jako przedsiębiorstwo związane z branżą budowlaną doskonale wiemy, jak ważne jest profesjonalne przygotowanie młodych ludzi, którzy dzięki gruntownej edukacji w przyszłości mogą być doskonałymi fachowcami. Właśnie dlatego tak chętnie angażujemy się we współpracę ze szkołami budowlanymi – wyjaśnia Paweł Kołbon, kierownik Działu Szkoleń Produktowych.

Współpraca ze szkołami rozpoczęła się z inicjatywy zarządu FAKRO, na czele z Ryszardem Florkiem, prezesem i współzałożycielem firmy. W uznaniu tych zasług Ryszard Florek otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej, nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Uroczystość odbyła się 9 stycznia podczas „roboczej” wizyty w FAKRO pięćdziesięciu pięciu dyrektorów szkół budowlanych z całej Polski.

Ryszard Florek otrzymuje Medal KEN
Autor: Fakro  Medal Komisji Edukacji Narodowej Ryszardowi Florkowi przekazała Grażyna Przasnyska, warmińsko-mazurskai kurator oświaty
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej