Rumunia stawia na GTC

2009-12-16 9:56

Za skalę i jakość prowadzonych na rumuńskim rynku nieruchomości i inwestycji - kapituła konkursu miesięcznika Construction & Investment Journal - tytuł Dewelopera Roku przyznała spółce GTC Romania.

Nagrody branżowego miesięcznika Construction & Investment Journal przyznawane są od 2002 r. firmom oraz realizowanym przez nie projektom. Wyboru zwycięzców dokonuje międzynarodowe jury złożone z szefów wiodących firm z sektora nieruchomości, instytucji finansowych i kancelarii prawnych w regionie.

Wśród projektów ukończonych przez GTC Romania w 2009 r. znajduje się m.in. centrum biurowe City Gate w Bukareszcie. Kompleks o łącznej powierzchni najmu 43 000 m2 położony jest w najbardziej prestiżowej dzielnicy biznesowej miasta. Na liście najważniejszych najemców City Gate znajdują się uznane firmy lokalne i międzynarodowe, m.in.: Romtelecom, Microsoft, Millennium Bank, AutoItalia oraz Hoffman LaRoche. Fitma wybudowała również trzy centra handlowe w: Buzau, Piatra Neamt oraz Suceava. W Bukareszcie realizowane są dwie inwestycje mieszkaniowe: Rose Garden i Felicity.

W tym roku spółka GTC została wyróżniona przez Construction & Investments Journal już po raz drugi. W listopadzie miesięcznik uznał Galerię Jurajską w Częstochowie „Najlepszym Centrum Handlowym oddanym do użytku w 2009 roku”.


Globe Trade Centre SA jest jednym z czołowych deweloperów w Europie. Firma powstała w 1994 r. w Warszawie. Obecnie aktywnie działa w 10 państwach: w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji. GTC realizuje inwestycje w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych, centrów handlowo-rozrywkowych oraz mieszkaniowym.
Firma wybudowała nieruchomości o powierzchni 650 000 m2 netto, a obecnie jest właścicielem zrealizowanych obiektów komercyjnych o łącznej powierzchni 360 000 m2 netto. Spółka ma również imponujący portfel nowych inwestycji na różnym etapie realizacji, który pozwoli na wybudowanie 1,9 mln m2 powierzchni komercyjnej i mieszkaniowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej