Rozwiązania na rynek dachowy od A do Z - wywiad z Konradem Machulą, prezesem BMI Polska

2023-06-27 12:53
Konrad Machula, prezes BMI Polska
Autor: BMI Polska Konrad Machula, prezes BMI Polska

Naszym głównym celem jest zbudowanie silnej kultury organizacyjnej, która pozwoli nam reagować i sprawnie odpowiadać na potrzeby klientów na burzliwym i dynamicznie zmieniającym się rynku - opowiada Konrad Machula, Prezes BMI Polska, Dyrektor Zarządzający Regionu Wschodniego Grupy BMI.

Grupa BMI łączy jedne z największych i najbardziej zaufanych marek w branży: BMI Braas - dachy skośne i BMI Icopal - dachy płaskie. Oferuje kompleksowe rozwiązania hydroizolacyjne i systemy dachowe dla dachów płaskich i skośnych, jednocześnie wyznaczając trendy i proponując najnowocześniejsze rozwiązania na rynku.

Dzięki świetnemu kontaktowi z dekarzami i dzieleniu się z nimi wiedzą, wprowadzaniu innowacyjnych technologii produkcyjnych oraz dostarczaniu klientom trwałych, kompletnych systemów dachowych, osiągnęliśmy sukces, który stanowi dla mnie zarówno źródło motywacji, jak i bodziec do dalszego wzmacniania naszych przewag konkurencyjnych oraz budowania firmy na jeszcze mocniejszych fundamentach. Już dziś BMI jest wiodącym producentem kompleksowych systemów dachowych i hydroizolacyjnych w Polsce.

Jakie korzyści przyniosło BMI Polska połączenie marek Braas i Icopal, które wcześniej działały niezależnie?

Połączenie dwóch marek - Braas skoncentrowanej na obsłudze klientów indywidualnych i Icopal, pracującej na większych projektach z systemami dla dachów płaskich - pozwala nam w bardziej złożony, pełny sposób patrzeć na cały rynek pokryć dachowych. Dzięki temu możemy sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom dachowym, łącząc zalety obu systemów. Nasza oferta jest przez to bardziej wszechstronna, elastyczna i dostosowana do różnych typów budynków  oraz potrzeb klientów.

Fuzja spółek przynosi liczne korzyści, w tym synergiczną współpracę dwóch marek, połączenie nie tylko sił handlowych, ale też wiedzy branżowej i doświadczenia ekspertów, rozwijanie serwisu i doradztwa technicznego, digitalizację oraz unowocześnienie systemów. Chociażby poprawa współpracy z dostawcami pozwoliła nam zaoszczędzić energię i czas, które teraz możemy przeznaczyć na jeszcze lepsze relacje z klientami.

Dzisiaj, jako część międzynarodowego koncernu BMI Group, BMI Polska oferuje kompleksowe rozwiązania hydroizolacyjne i systemy dachowe dla dachów płaskich i skośnych, jednocześnie wyznaczając trendy i proponując najnowocześniejsze rozwiązania na rynku. Klienci otrzymują produkty wraz z niezbędnymi akcesoriami, pełną dokumentacją, edytorami rozwiązań oraz inżynierskim wsparciem technicznym.

Nasze sukcesy to także BMI Academy, jedyna w Polsce instytucja, która łączy doświadczenie ekspertów dachów płaskich i skośnych, zapewniając wiedzę i know-how na najwyższym poziomie.

BMI BRASS Turmalin Antracytowy
Autor: BMI BRASS BMI BRASS Turmalin Antracytowy

Czy produkty Braas i Icopal uzupełniają się? Jaka jest korzyść dla klienta końcowego z połączenia oferty?

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce odpowiadającą na wszystkie pytania, potrzeby i wątpliwości związane z budową dachu i hydroizolacji. Wielu klientów potrzebuje takiego kompleksowego wsparcia i oferty - coraz więcej projektów obejmuje w jednej inwestycji dachy płaskie i skośne. Dlatego połączenie marek Braas i Icopal pozwala nam idealnie sprostać tym zmieniającym się potrzebom. Rozumiemy, że każdy projekt i klient mają swoje unikalne potrzeby i preferencje.

Braas i Icopal to dwie renomowane marki na rynku materiałów i technologii dachowych. Połączenie tych dwóch brandów pozwala na zaoferowanie klientom kompleksowych rozwiązań, począwszy od projektowania i doboru materiałów, poprzez wykonanie i montaż, aż po utrzymanie i naprawę dachu.

Dzięki integracji, klienci mogą skorzystać z bogatej oferty produktów, które idealnie do siebie pasują i zapewniają optymalne właściwości techniczne. Wspólna oferta BMI Braas i BMI Icopal to także wyższa jakość obsługi klienta oraz lepsze wsparcie techniczne. Klienci mogą liczyć na fachową pomoc przy doborze odpowiednich produktów i rozwiązań, a także na wsparcie w zakresie projektowania i wykonania dachu.

BMI ICOPAL
Autor: BMI ICOPAL BMI ICOPAL

W jakich produktach czy segmentach rynku widzicie Państwo swoją przewagę i szansę?

Gromadząc w jednym miejscu tak szeroki asortyment, doświadczenia, a także kulturę biznesową, BMI stał się ekspertem w dziedzinie materiałów i technologii dachowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić klientom rzetelną i kompleksową pomoc w doborze odpowiedniego materiału oraz systemu.

Nasza przewaga konkurencyjna polega na tym, że potrafimy rozmawiać z klientami o obiektywnych zaletach każdego materiału, produktu i systemu. Nasi eksperci posiadają wiedzę na temat właściwości technicznych produktów oraz ich zastosowania, co umożliwia klientom dokonanie świadomego wyboru.

Jesteśmy otwarci na podejmowanie kompleksowych, skomplikowanych wyzwań projektowych i wspieranie naszych klientów wiedzą techniczną, co stanowi dla nas okazję do rozwijania przewagi konkurencyjnej. Zdolność do efektywnego rozwiązywania trudnych problemów technicznych, dostarczania innowacyjnych rozwiązań i oferowania wsparcia na każdym etapie projektu przyciąga klientów, którzy szukają zaufanego partnera, gotowego sprostać ich najbardziej wymagającym potrzebom. Zależy nam na budowaniu  długoterminowych relacji z klientem i to z pewnością nas wyróżnia.

Jednocześnie, dzięki połączeniu kultur biznesowych obu firm, BMI Braas i BMI Icopal stworzyliśmy silną sieć dystrybucji i sprzedaży, która umożliwia skuteczne dotarcie do klientów na terenie całego kraju, jak również poza jego granicami.

BMI Icopal
Autor: BMI BMI Icopal

W jaki sposób Grupa BMI reaguje na wyzwania związane z ekologią i zrównoważonym rozwojem, poprzez oferowane produkty oraz rozwiązania?

Trwałość produktów stanowi najlepszy wyraz dbałości Grupy BMI o środowisko naturalne i przyszłe pokolenia. Firma kładzie duży nacisk na zapewnienie wysokiej jakości wyrobów, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję i inne czynniki, co pozwala na zmniejszenie ilości odpadów i potrzeby ich wymiany w przyszłości.

BMI Polska oferuje produkty o niskim wpływie na środowisko, takie jak dachówki z ceramiki lub betonu, które charakteryzują się długą żywotnością i wymagają minimalnej konserwacji, można je poddać recyklingowi.

System Zielony Dach Icopal to także jedno z takich rozwiązań. Pozwala on na redukcję ciepła, zwiększenie wilgotności powietrza oraz poprawę estetyki otoczenia.

Syntetyczne dachy białe TPO Everguard to kolejny produkt, który charakteryzuje się wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz emisji dwutlenku węgla.

Panele fotowoltaiczne marki BMI Braas to rozwiązanie, które zmniejsza emisję gazów cieplarnianych oraz kosztów eksploatacji.

Lekka dachówka betonowa w technologii Aerlox charakteryzuje się niskim wpływem na środowisko naturalne oraz wysoką trwałością. Taka dachówka jest także łatwa w transporcie i montażu, co zmniejsza emisję spalin podczas przewozu.

Grupa BMI oferuje szereg innowacji, które pozwalają na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska. Sami również inwestujemy w ekologiczne rozwiązania w naszych zakładach. Przygotowujemy się do instalacji paneli fotowoltaicznych w Zduńskiej Woli - zakładamy, że inwestycja pozwoli nam zredukować zużycie energii elektrycznej i zmniejszyć emisję CO2 o około 200 ton rocznie. Wymieniliśmy palniki wykorzystywane na linii produkcyjnej w Zduńskiej Woli, dzięki czemu zwiększamy naszą efektywność energetyczną, planujemy przeprowadzić w zakładzie w Opolu wymianę lamp na oświetlenie ledowe. Mamy świadomość, że tylko taka odpowiedzialność ma sens, że zmiany, nawet te najmniejsze, są dla środowiska bezcenne.

Jak duża jest cała międzynarodowa Grupa BMI?

Grupa BMI jest dumną częścią Standard Industries - prywatnej, globalnej grupy przemysłowej z siedzibą w USA, która działa w ponad 80 krajach i zatrudnia ponad 20 000 pracowników. Do portfolio Standard Industries należą firmy takie jak GAF, BMI, Grace, GAF Energy, Siplast, Schiedel czy SGI. Ekosystem firmy Standard obejmuje światowej klasy rozwiązania budowlane, materiały o wysokiej wydajności, nieruchomości i technologie solarne nowej generacji. Grupa BMI to w skali międzynarodowej olbrzymia organizacja, działająca w Europie, Afryce i Azji  – 10 tysięcy ludzi zaangażowanych w produkcję i rozwój technologii, produktów, systemów, rozwiązań dachowych orazhydroizolacyjnych, które spełniają potrzeby klientów.To kilkadziesiąt wiodących marek, ponad 165 lat doświadczenia oraz 116 zakładów produkcyjnych i oddziałów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej