Rozstrzygnięty konkurs na obiekt przestrzenny z cegły klinkierowej

2012-05-22 0:04
klinkier/wyr
Autor: brak danych Wyróżnienie jury w konkursie na przestrzenny obiekt z cegły klinkierowej

Roben Polska, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu przy wsparciu wrocławskiego Urzędu Miejskiego organizowali konkurs na obiekt przestrzenny z cegły klinkierowej. 15 maja 2012 r. zostały wybrane zwycięskie projekty.

 • I nagrodę i czek na 10 000 złotych otrzymali artyści z Rzeszowa - Sebastian Warszawa i Wioletta Buczek-Warszawa. Jury doceniło "trafne i syntetyczne opracowanie formy przestrzennej oraz właściwą jej korelację z zagospodarowaniem terenu” i  „maksymalne wykorzystanie zadanego materiału (cegły klinkierowej)” oraz fakt, że ze względu na prostotę formy praca daje możliwość zróżnicowanej interpretacji. Rzeźba będzie wykonana i stanie w Parku Miejskim im. Stanisława Tołpy we Wrocławiu.
 • II nagroda i czek na 3000 złotych otrzymali Kamila Jacyniuk i Łukasz Karkoszka z Wrocławia za formę nawiązującą do architektury otaczającej park, gdzie umieszczona zostanie rzeźba. Integrację, czyli temat przewodni konkursu, artyści pokazali m.in. poprzez związek architektury z naturą i człowiekiem.
 • III nagroda i 1500 złotych trafiły do Agnieszki Borowskiej i Michała Walczaka z Warszawy za „niekonwencjonalne przedstawienie modelu, który staje się autonomicznym obiektem rzeźbiarskim”.
 • Do konkursu zgłoszono 24 prace. Poziom konkursu jury oceniło jako bardzo wysoki. W związku z tym przyznano także dwa wyróżnienia: pierwsze - dla emerytowanego profesora z ASP z Wrocławia „za odważne rozwiązanie przestrzenne nawiązujące klimatem do form architektonicznych najbliższego otoczenia i historii miejsca”; drugie - dla Alexandra Smaga z Wiednia, za urodę plastyczną i innowacyjność wykorzystania materiału.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają
  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej