Ron Ben Shahar: nowe inwestycje dla seniorów

2014-12-09 12:18
Nowe mieszkania dla seniorów: centrum Angel Care we Wrocławiu
Autor: Modulor Sp. z o.o. Centrum Angel Care we Wrocławiu

O centrum opieki nad osobami starszymi Angel Care opowiada Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group. Firma Eiffage Budownictwo, generalny wykonawca nowej inwestycji Angel Poland Group, rozpoczęła już prace budowlane.

Nowa inwestycja Angel Poland Group we Wrocławiu to centrum opieki nad osobami starszymi, z mieszkaniami dla samodzielnych seniorów, domem opieki społecznej i centrum chorób demencyjnych. Dawny szpital z XIX wieku po rewitalizacji stanie się domem dla 250 osób.
Więcej o nowej inwestycji >>
O projekcie opowiada Ron Ben Shahar, partner grupy deweloperskiej Angel Poland Group, inwestora Angel Care.

– Wrocławskie centrum jest pierwszą tego rodzaju inwestycją Angel Group w Polsce. Kiedy można spodziewać się kolejnych?

Ron Ben Shahar: Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania lokalizacji dla kolejnych inwestycji i od tego uzależniamy podjęcie decyzji o realizacji kolejnych ośrodków. Lokalizacja jest dla nas priorytetem. Chcemy, aby każde nasze centrum opieki znajdowało się w tak atrakcyjnym miejscu, jak to we Wrocławiu.

Aranżacja wnetrza pokoju w centrum Angel Care
Autor: Modulor Sp. z o.o. Centrum Angel Care, aranżacja wnetrza pokoju.


– Firma MD Nursing planuje udostępnienie 6000 miejsc w ciągu pięciu najbliższych lat; gdzie powstaną kolejne centra opieki?
Planujemy budowę sieci ośrodków w Polsce oraz innych młodych państwach członkowskich Unii Europejskiej. Te kraje to Czechy, Słowacja, Rumunia i Węgry. W ciągu pięciu lat powstanie nawet 15 centrów opieki. Cały program inwestycyjny szacujemy na 300-350 mln zł.

– Czy planowane jest wykorzystanie kolejnych budynków szpitalnych, czy może budowa nowych inwestycji od początku?
–  Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania lokalizacji i negocjacji zakupu działek. Chcemy, aby każdy z naszych ośrodków opieki miał atrakcyjną lokalizację w centrum miasta, z szybkim dostępem do komunikacji, sklepów oraz ośrodków kultury, jak teatry, kina, opery. Chcemy zapewnić naszym przyszłym mieszkańcom komfort i aktywny tryb życia. Nie wykluczamy, że kolejne centra powstaną w budynkach szpitalnych ani że będziemy je budować od podstaw.

– Wynajem mieszkania w centrum to wydatek nawet 6000 zł miesięcznie. Jak duży Państwa zdaniem jest w Polsce rynek tego rodzaju usług?
–  Wysoki standard opieki zapewnia Wielka Brytania, Niemcy czy kraje skandynawskie. Natomiast w Polsce brakuje dobrej oferty dla seniorów, a potrzeby rynku opieki długoterminowej nieustannie będą się zwiększały. Polskie społeczeństwo jest najszybciej starzejącym się w Europie i jednocześnie staje się coraz bardziej zamożne. Równolegle zwiększają się wymagania mieszkańców co do opieki i standardów. Rynek usług skierowany do seniorów już dzisiaj nie jest zaspokojony, a z roku na rok będzie rósł.
Centrum opieki Angel Care gwarantuje kompleksową usługę. Osoby starsze, ale wciąż samodzielne, zamieszkają w apartamencie chronionym. Pozostaną aktywne, zapewniając sobie wygodę, ponieważ codzienne obowiązki będą wykonywane przez obsługę centrum. Osoby mniej samodzielne lub wymagające specjalistycznej opieki otrzymają pełen zakres usług w naszym centrum chorób demencyjnych lub domu opieki. To gwarancja bezpieczeństwa oraz aktywnego i szczęśliwego starzenia się.

– Niekiedy twierdzi się, że z powodów sanitarnych budynki szpitalne należy wyburzać – jak zamierzają Państwo rozwiać obawy klientów?
Budynek szpitala przy ul. Dyrekcyjnej przejdzie generalny remont i zostanie całkowicie odnowiony. Oczywiście wszelkie standardy będą drobiazgowo przestrzegane i nadzorowane przez odpowiednie służby. Przyszli mieszkańcy nie muszą więc się wcale obawiać. Do tej pory też żadne takie sygnały do nas nie dotarły. Remont przewiduje zachowanie oryginalnej konstrukcji oraz historycznego charakteru budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej