Roman Szyszko wiceprezesem zarządu ds. finansowych spółki ENERGA

2008-04-18 13:42
Roman Szyszko
Autor: brak danych

Rada Nadzorcza spółki zakończyła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko wiceprezesa zarządu ENERGA SA ds. finansowych. Wiceprezes Roman Szyszko objął swoje obowiązki 6 marca 2008 roku

Rada Nadzorcza przeprowadziła rozmowy kwalifikacyjne z sześcioma kandydatami i dokonała oceny ich predyspozycji, wiedzy oraz kwalifikacji niezbędnych do zajmowania tego stanowiska.

Ostatecznie uchwałą z 29.02.2008 r. Rada  powołała Romana Szyszko do zarządu spółki ENERGA SA, powierzając mu jednocześnie funkcję wiceprezesa zarządu ds. finansowych. Wiceprezes objął swoje obowiązki 6 marca 2008 roku.

Roman Szyszko jest absolwentem ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim oraz finansów na Strathclyde University w Wielkiej Brytanii. Jest doświadczonym specjalistą do spraw inwestycji kapitałowych i zarządzania płynnością finansową. Pełnił m.in. funkcję członka zarządów w banku Dexia Kommunalkredit Polska SA oraz w Banku Komunalnym SA (Nordea Bank Polska). Wcześniej był m.in. pracownikiem naukowo-badawczym w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową w Gdańsku, gdzie zajmował się analizami zmian efektywności w okresie po wprowadzeniu przekształceń własnościowych.

ENERGA SA jest jednym z czterech wielkich holdingów elektroenergetycznych w Polsce. Jego siedziba znajduje się w Gdańsku. Spółka powstała w wyniku konsolidacji kapitałowej Koncernu Energetycznego ENERGA (obecnie ENERGA-OPERATOR) i Zespołu Elektrowni Ostrołęka. Głównym obszarem działalności grupy kapitałowej jest wytwarzanie, obrót, dystrybucja i przesył energii. Obsługuje ponad 2,7 mln klientów, głównie w północnej i środkowej części kraju. ENERGA dostarcza prąd do domów ponad 7 mln Polaków oraz do ponad 200 tys. firm. Jest operatorem systemu dystrybucyjnego obejmującym swoim zasięgiem obszar o powierzchni 75 tys. km2, czyli mniej więcej wielkości całych Czech. Grupa ENERGA jest pracodawcą dla ponad 12,5 tys. osób.

Roman Szyszko - wiceprezes zarządu ENERGA SA ds. finansowych
Autor: ENERGA S.A. Roman Szyszko - wiceprezes zarządu ENERGA SA ds. finansowych.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej