Rockwool Polska: nowa linia produkcyjna w Małkini

2011-11-04 13:13
Fabryka rockwool w Małkini
Autor: ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Fabryka Rockwool w Małkini

Firma Rockwool Polska, specjalizująca się w produkcji materiałów budowlanych z wełny mineralnej, ma nową produkcję. Nowo powstała linia produkcyjna, służy do wytwarzania podłoży ogrodniczych, które będą zbywane zarówno na rynkach Europy środkowo-Wschodniej, jak i w krajach skandynawskich. Inwestycja o wartości blisko 30 mln złotych, przyczni się do powstania nowych miejsc pracy.

Spółka Grodan, należąca do Rockwool Polska wyposażyła fabrykę firmy w nową produkcję.
Nowo powstała linia produkcyjna służy do wytwarzania podłoży ogrodniczych, które będą sprzedawane na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach skandynawskich. Uruchomienie nowej produkcji jest odpowiedzią na rosnący popyt na podłoża ogrodnicze.

Przeczytaj również: Port Praski: miasto w mieście. Nowa przestrzeń prawobrzeżnej Warszawy

Nowa linia produkcyjna w fabryce Rockwool

Nowa linia produkcyjna mieści się w fabryce w Małkini, na obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W procesie prdukcji powstają ekologiczne podłoża ogrodnicze z wełny kamiennej. Uruchomienie nowej producji kosztowało 29 mln złotych. Przedsięwzięcie przyczyni się do powstania ponad 80 nowych miejsc pracy, na terenie fabryki Rockwool Polska w Małkini.

- Decyzja o budowie nowej linii produkcyjnej była spowodowana rosnącym popytem na podłoża ogrodnicze w Polsce i w Europie. Inwestycja umożliwi produkcję zarówno mat ogrodniczych do uprawy dużych roślin, jak i kostek do uprawy rozsad. - skomentował Wojciech Sękalski, dyrektor ds. sprzedaży, firma Grodan.

- Uprawa na wełnie kamiennej pozwala na osiągnięcie optymalnych zbiorów przy efektywnym wykorzystaniu wody i nawozów. Odpowiednie ułożenie włókien wełny kamiennej pozwala na kontrolowanie i monitorowanie całego procesu uprawy. Wysoka temperatura, rzędu 1 600 stopni Celsjusza, w której produkowane jest podłoże zapewnia całkowity brak drobnoustrojów, chorób i szkodników. Jest to podłoże sterylne o wysokiej jakości i przede wszystkim bezpieczne dla ludzi i środowiska. Co ważne podłoże to, może być wielokrotnie wykorzystane - podsumowuje dr Włodzimierz Oświecimski, konsultant techniczny CEE Grodan.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej