Rockwool Polska: nowa linia produkcyjna w Małkini

2011-11-04 13:13
Fabryka rockwool w Małkini
Autor: ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Fabryka Rockwool w Małkini

Firma Rockwool Polska, specjalizująca się w produkcji materiałów budowlanych z wełny mineralnej, ma nową produkcję. Nowo powstała linia produkcyjna, służy do wytwarzania podłoży ogrodniczych, które będą zbywane zarówno na rynkach Europy środkowo-Wschodniej, jak i w krajach skandynawskich. Inwestycja o wartości blisko 30 mln złotych, przyczni się do powstania nowych miejsc pracy.

Spółka Grodan, należąca do Rockwool Polska wyposażyła fabrykę firmy w nową produkcję.
Nowo powstała linia produkcyjna służy do wytwarzania podłoży ogrodniczych, które będą sprzedawane na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w krajach skandynawskich. Uruchomienie nowej produkcji jest odpowiedzią na rosnący popyt na podłoża ogrodnicze.

Przeczytaj również: Port Praski: miasto w mieście. Nowa przestrzeń prawobrzeżnej Warszawy

Nowa linia produkcyjna w fabryce Rockwool

Nowa linia produkcyjna mieści się w fabryce w Małkini, na obszarze Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W procesie prdukcji powstają ekologiczne podłoża ogrodnicze z wełny kamiennej. Uruchomienie nowej producji kosztowało 29 mln złotych. Przedsięwzięcie przyczyni się do powstania ponad 80 nowych miejsc pracy, na terenie fabryki Rockwool Polska w Małkini.

- Decyzja o budowie nowej linii produkcyjnej była spowodowana rosnącym popytem na podłoża ogrodnicze w Polsce i w Europie. Inwestycja umożliwi produkcję zarówno mat ogrodniczych do uprawy dużych roślin, jak i kostek do uprawy rozsad. - skomentował Wojciech Sękalski, dyrektor ds. sprzedaży, firma Grodan.

- Uprawa na wełnie kamiennej pozwala na osiągnięcie optymalnych zbiorów przy efektywnym wykorzystaniu wody i nawozów. Odpowiednie ułożenie włókien wełny kamiennej pozwala na kontrolowanie i monitorowanie całego procesu uprawy. Wysoka temperatura, rzędu 1 600 stopni Celsjusza, w której produkowane jest podłoże zapewnia całkowity brak drobnoustrojów, chorób i szkodników. Jest to podłoże sterylne o wysokiej jakości i przede wszystkim bezpieczne dla ludzi i środowiska. Co ważne podłoże to, może być wielokrotnie wykorzystane - podsumowuje dr Włodzimierz Oświecimski, konsultant techniczny CEE Grodan.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej