Roca i Jump the Gap - konkurs dla architektów i projektantów

2011-01-10 10:24
Jump the Gap
Autor: brak danych

Roca organizuje IV edycję Jump the Gap - międzynarodowego konkursu na innowacyjne produkty, rozwiązania przestrzeni i funkcji łazienki. Jeszcze do 31 stycznia 2011 r. można rejestrować swój udział. Konkurs organizowany jest dla studentów architektury czy wzornictwa oraz młodych projektantów, architektów, którzy nie ukończyli 35. roku życia. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 5000 euro!

Jump the Gap
Autor: brak danych

Jump the Gap: "Design dziś na potrzeby przyszłych projektów"

Międzynarodowy konkurs dla projektantów Jump the Gap, stworzony przez Roca we współpracy z Centrum Wzornictwa w Barcelonie (BCD), skierowany jest do zawodowców i studentów architektury oraz projektowania w wieku do 35 lat, pochodzących z całego świata. Głównym celem konkursu jest wspieranie młodych, utalentowanych designerów z całego świata i pomoc w zdobyciu międzynarodowego uznania. Za pomocą inicjatywy Jump the Gap Roca koncern Roca dąży do tworzenia unikalnych rozwiązań przestrzeni łazienkowej - w ramach konkursu poszukiwane są bowiem nowe rozwiązania, z różnych stron świata, które pozwalają pogodzić potrzeby społeczne z indywidualnymi.

W skład jury wchodzą wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa

... w tym znany przedstawiciel polskiego środowiska projektowego Tomasz Rygalik oraz:
· Ron Arad (Wielka Brytania), projektant i architekt przemysłowy, przewodniczący jury
· Gilda Bojardi (Włochy), redaktor naczelna włoskiego magazynu wnętrzarskiego Interni
· Javier Mariscal (Hiszpania), projektant
· Marcel Wanders (Holandia), projektant
· John Anthony Sahs (Japonia), projektant
· Josep Congost (Hiszpania), dyrektor Roca Design Center i Innovation Lab

Jury będzie oceniać zgłoszone projekty do 29 kwietnia 2011

... a w maju ogłoszona zostanie lista laureatów konkursu. W czerwcu wyłoniony zostanie zwycięzca. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu 2011 roku podczas kolejnej edycji wystawy 100% Design w Londynie. Zwycięzca będzie mógł nawiązać współpracę z Roca Design Departament i stworzyć pełnowymiarową makietę swojego projektu, który będzie zaprezentowany podczas wystawy 100% Design.

Jump the Gap - harmonogram
rejestracja do 31 stycznia 2011
składanie projektów do 29 kwietnia 2011
wybór projektów maj 2011
wybór finalistów i projektu zwycięskiego, ogłoszenie wyników czerwiec 2011
ceremonia wręczania nagród wrzesień 2011

Oddychająca wanna

W poprzedniej edycji konkursu, zwyciężył projekt oddychającej wanny młodego chińskiego designera Li Xi, który został wybrany spośród 382 zgłoszeń nadesłanych z 54 krajów. Wśród 11 finalistów Jump the Gap znalazł się również Polak – Michał Mitek.

W ubiegłym roku Polska była krajem licznie reprezentowanym w konkursie, co jest dowodem dużego zainteresowania, ambicji i otwarcia na globalne inicjatywy polskiego środowiska architektonicznego.

W konkursie mogą brać udział osoby urodzone po 1 stycznia 1976 r.

Można rejestrować zgłoszenia indywidualnie, bądź w grupach dwuosobowych, ale każdy uczestnik może być autorem lub współautorem tylko jednego projektu. W przypadku grup, każdy z jej członków musi zarejestrować się na stronie. Udział w konkursie jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać na stronie internetowej dedykowanej konkursowi: www.jumpthegap.net

Nad całością konkursu czuwają patroni – tak uznane organizacje, jak Barcelona Centre de Disseny (BCD – Barcelona Design Center), The International Council of Societies of Industrial Design (ICSID) oraz The International Design Alliance (IDA), które nie tylko wzmacniają wyjątkowość konkursu, ale też zapewniają jego odpowiedni poziom oraz ochronę interesów uczestników.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej