Robyg podwaja sprzedaż

2011-01-17 15:43

Robyg sprzedał w IV kwartale 2010 r. 140 mieszkań, a w ciągu całego 2010 - 542 mieszkania oraz kilka lokali usługowych. Obecnie deweloper prowadzi 6 projektów (głównie w Warszawie) i planuje kolejne - w tym Marina Tower na Przymorzu (Gdańsk).

- W ciągu roku nasza grupa niemal podwoiła liczbę sprzedanych lokali - mówi Oscar Kazanelson, przewodniczący Rady Nadzorczej Robyg S.A. - Naszymi największymi atutami były umiejętności przewidywania i dostosowania się do podlegających ciągłym zmianom oczekiwań klientów. Realizując inwestycje w kolejnych etapach, nie musieliśmy ich wstrzymywać, wystarczyło tak modyfikować projekty, aby były one bardziej atrakcyjne i przystępne dla poszczególnych grup nabywców. Trafione okazały się też pomysły na oferty specjalne.

Pomógł też debiut na GPW. Status spółki publicznej i związane z tym obowiązki informacyjne przekonują kupujących, że mają do czynienia z wiarygodnym partnerem.

Wyniki Grupy Robyg wskazują też pewną prawidłowość. Coraz ważniejsze staje się posiadanie w ofercie projektów w różnym stadium zaawansowania - od etapu pierwszych prac ziemnych, przez mieszkania dostępne w ciągu kilku miesięcy, po gotowe lokale do natychmiastowego odbioru. Dlatego w 2011 r. spółka będzie uruchamiała w regularnych odstępach czasowych kolejne etapy inwestycji w Warszawie i Gdańsku. W stolicy planowane są także zupełnie nowe projekty, zlokalizowane na działkach, których zakup sfinansowany będzie ze środków pozyskanych od inwestorów giełdowych.

- Zamierzamy utrzymać ubiegłoroczną dynamikę wzrostu. Zakładamy, że poszerzenie oferty o nowe projekty oraz o następne etapy w inwestycjach cieszących się już uznaniem klientów, pozwoli nam po raz kolejny zwiększyć sprzedaż - deklaruje Oscar Kazanelson.

Robyg prowadzi obecnie 6 projektów - 4 z nich zlokalizowane są w Warszawie: City Apartments na Żoliborzu, Nową Rezydencję Królowej Marysieńki i Osiedle Zdrowa w Wilanowie oraz Osiedle Kameralne na Bemowie. W Gdańsku powstają natomiast Słoneczna Morena (dzielnica Morena) i Lawendowe Wzgórza (dzielnica Gdańsk Południe). Przygotowywana jest też trzecia inwestycja - Marina Tower w doskonałej lokalizacji na Przymorzu, równie blisko brzegu morza jak centrum miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej